Неділя, 26 Травня, 2024

ОНУ імені І.І. Мечникова: коли ж у центрі прислухаються до його тривог?

Не у самому найкращому настрої підійшов до Всесвітнього дня вчителя, який відзначається 5 жовтня ООН, найстаріший вищий навчальний заклад південного регіону нашої країни. Далі на odessa-future.

Трохи про фасад, який обвалився

Кілька днів тому стався обвал фасадної частини його Наукової бібліотеки, про що писало видання “Одеса майбутнього”. У матеріалі йшлося про байдужість, яку виявляють чиновники різного рівня до збереження будівлі бібліотеки, замість чого роздають на всі сторони захоплення тим, що там зберігаються рідкісні книги …

А кілька днів тому стало відомо, що іногородні студенти можуть залишитися голодними – в прямому сенсі цього поняття.

… і про гуртожитки

Вся справа в тому, що над п’ятьма гуртожитками університету імені І.І. Мечникова повисла дамокловим мечем проблема нестачі газу для побутових потреб тих самих студентів. За даними профкому студентів, перед суворою реальністю виявилися гуртожитки № 1, 2 (центр міста), 4, 5, 6 (вулиця Довженка).

Вся справа в тому, що в університету виникли проблеми із закупівлями природного газу для газових плити, якими користуються постояльці гуртожитків. А це 11 200 кубометрів природного газу. При цьому ті, хто відповідає в університеті за цю галузь інфраструктури, подали своєчасно всі необхідні документи для проведення закупівлі, але, на жаль, торги не відбулися.

За даними системи електронних торгів ProZorro, запланований на 27 вересня тендер зірвався, так як жодна компанія не погодилася забезпечити університет блакитним паливом за ціною 25 гривень за 1 куб.

Поряд із цим адміністрація вузу не склала руки і продовжує боротися за максимально швидке вирішення проблеми. На 18 жовтня університет запланував провести черговий тендер. Однак ціну на закупівлю необхідного обсягу газу підвищили з 280 до 392 тисяч гривень. Як то кажуть, удачі тобі, університет.

На тлі таких, м’яко кажучи, подій кузня кадрів для економіки, освіти, науки країни стикається з проблемами більш глибокими.

Кому вигідні негаразди університету

По-перше, університет зіткнувся з непомірно завищеною ціною на паливо. Але ж, не слід забувати, що даний виш не є прибутковим підприємством, хоча за його рахунок живуть чиновники з різних інстанцій, які палець об палець не хочуть вдарити, щоб допомогти навчальному закладу.

По-друге, в який раз університет стикається з ситуацією, коли можливий відтік потенційних студентів. Кому ж хочеться голодувати через те, що університет повинен викласти кругленьку суму?

У такій ситуації виникає великий сумнів у тому, що в Києві, у принципі, зацікавлені в існуванні університету імені І.І. Мечникова! Інакше як зрозуміти постійне скорочення студентських місць, що фінансуються за рахунок державного замовлення, а й недоотримання контрактних місць.

І останнє. Володимир Зеленський запевнив населення країни, що вибрала його на посаду президента, про мораторій на зростання тарифів на тепло і гарячу воду до кінця опалювального сезону 2021-2022 року. Ось якби гарант конституції домігся того, щоб комунальні послуги для вузів здійснювалися за зниженими тарифами, а не за тими, які передбачені для компаній, що виробляють зброю або оргтехніку.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.