Неділя, 26 Травня, 2024

Одеса – добра сестра у великій родині поріднених міст

Є в Одесі два куточки, розділених між собою Потьомкінськими сходами. Сотні перехожих можуть побачити на схилах Стамбульський і Грецький парки, що з’явилися як символ дружби між Одесою та Грецією і Туреччиною. Далі на odessa-future.

Якщо ж подивитися на це явище глибше, то можна помітити, що Одеса займає сьогодні особливе місце в русі поріднених міст, розвиваючи дружні відносини з представниками усіх континентів.

Невеличка статистика

На сьогоднішній день у нашого міста близько двох десятків міст-побратимів, окрім того працюють 11 Генеральних консульств, 7 почесних консульств, 4 культурних центру обласного та регіонального значення та кілька центрів, які існують у стінах Одеського національного університету імені І.І. Мечникова.

Більше всіх, з точки зору залучення населення міста, області, південного регіону України представлені Греція, Польща і Болгарія. В Одесі є Генеральні консульства, культурні центри регіональні та університетські.

Ванкувер, Сегед та інші

Говорячи про міжнародний рух міст-побратимів, треба відзначити, що Одеса була одним з перших міст, які в 1944 році включилися в цей всесвітній проект, вибравши в якості міста-побратима канадський Ванкувер. Поступово з Одесою стали дружити багато міст з усіх куточків Землі. Цікаво відзначити, що в 1958 і 1961 роках Одеса стала містом-побратимом для міст Варна і Сегед, які в роки Другої світової війни були звільнені тими ж військами, що і в 1944 році звільняли від фашистів Одесу.

Одеса, с самого свого народження багатонаціональне місто, завжди давала притулок тим, хто змушений був покинути Батьківщину через переслідування.

Колись уздовж Одеської затоки гостей міста на морські прогулянки возили катера “Оулу”, “Спліт”, “Генуя” та інші, які мали назви міст-побратимів.

Народний майстер Олександр Афанасьєв

Треба сказати, що Одеса і її побратими завжди обмінювалися делегаціями, досвідом освоєння морів і океанів і, звичайно ж, везли один одному безлічь подарунки. Сьогодні в меріях Регенсбурга, Марселя, Сегеда в числі дорогих реліквій знаходяться роботи одеського майстра народної творчості Олександра Олександровича Афанасьєва.

Будучи зовсім молодою людиною захищав наше місто, потім Севастополь і Кавказ. Важке поранення стало причиною ампутації обох ніг. Коли про це дізналися в Європі, стали влаштовувати на честь нашого земляка виставки. Фінляндія, Німеччина, Франція … Після виставок майстер вирішив віддячити організаторів. Так і з’явилися в містах-побратимах роботи майстра Афанасьєва.

Одеса і Регенсбург – споріднені міста нового часу

Одесити постійно відчувають підтримку закордонних партнерів, одним з яких є місто Регенсбург. Дружба з німецьким містом почалася в 1990 році, завдяки зусиллям декана факультету романо-германської філології одеського університету ім. І.І. Мечникова, професора Лідії Миколаївни Голубенко. Наші міста стали обмінюватися делегаціями студентів, вчителів, виставками. В останні роки громадяни Регенсбурга допомагають Одесі в галузі охорони здоров’я.

А, взагалі, у Одеси багато друзів по всьому світу. І тут не важливий формальний статус. Навіть не маючи міст-побратимів Одеса завжди рада добрим людям, готова їх прийняти, нагодувати, дати притулок. Такою Одеса залишається завжди протягом своєї двовікової історії.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.