Четвер, 30 Травня, 2024

Одеська поліція перекрила канал вербування для незаконної роботи за кордоном

Співробітники одеської поліції затримали правопорушника, який підшукував та вербував кандидатів для подальшого переправлення за кордон, пише odessa-future.com.ua.

Особа затриманого, відомого правоохоронцям

За інформацією ГУНП в Одеській області, любителем порушувати закон виявився мешканець Херсонської області, який влаштував постачання людей для зайняття нелегальною діяльністю.

У ході попереднього розслідування стало відомо, що 32-річний затриманий уже мав суперечність із законом та був засуджений за статтею “Шахрайство”. Відбувши термін покарання, фігурант наважився повернутися до кримінальної діяльності, але вже з великим розмахом, з “людським виміром”.

Новий злочин

Цього разу, на підставі змови з його закордонними “роботодавцями”, він підбирав їм осіб, у яких склалося скрутне фінансове становище. Останні, своєю чергою, мали бути спеціалістами з управління малогабаритними морськими суднами або готовими пройти навчання. Після цього планувалося їхнє переправлення до країн ЄС до потенційних “роботодавців”.

Далі завербовані фахівці потрапляли до кураторів затриманого херсонця, їх залучали до роботи на яхтах. Здавалося б, а кримінал де? Найкримінальніше починається далі. Річ у тому, що яхти мали доставляти у різних напрямках нелегальних мігрантів.

В операції з виявлення злочинця та його спільників, крім представників поліції, взяли участь стражі державного кордону та спецпідрозділ “ДОЗОР”, що виконує особливі завдання у прикордонній місцевості.

Підозрюваного помістили у слідчий ізолятор, а після того, як його вину буде доведено, він вирушить відбувати свій новий термін до місць позбавлення волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна або без такої. Ймовірно, суд зверне увагу на той факт, що фігурант цієї історії вже притягувався до кримінальної відповідальності. Отже, йому буде загрожувати покарання аж до максимального терміну, передбаченого статтею 149 (частина друга) КК України.

Тим часом правоохоронці не зупиняються на досягнутому. Паралельно зі слідчими діями вони вживають заходів щодо пошуку, виявлення та, нарешті, притягнення до відповідальності спільників. Для цього, мабуть, не обійтися без допомоги колег з Інтерполу.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.