Вівторок, 23 Квітня, 2024

В Одесі хакер зламав більше 10-ти мільйонів паролів і попався кіберполіції

Бурхливий розвиток техніки і неймовірний процес діджіталізаціі привів до того, що люди стали буквально жити в цифровому просторі.  Навчання, робота і розваги, все це відбувається онлайн і за допомогою сучасних гаджетів.  А дуже багато людей, і особливо діти та підлітки, самі того не підозрюючи, страждають від “гаджетноі” залежності, пише odessa-future.com.ua.

Але такий значний прорив в техніці і сучасних можливостях також посприяв появі нових спеціальностей і професій, деякі з яких є не цілком легальними.  Хакерська діяльність якраз відноситься до такої.

На цьому тижні в Одесі був виявлений хакер, який зламав більше десятка мільйонів паролів.  Детальніше про це в нашому сьогоднішньому матеріалі з посиланням на dumskaya.net.

Завидна працездатність

Співробітниками Одеського обласного кіберполіцейського управління був викритий одесит, який створює і поширює шкідливі програмні забезпечення.

Згідно з повідомленнями правоохоронців, чоловіком була використана власна програма, щоб отримати авторизовані,призначені для користувача дані, які перебували в різних системах, за допомогою чого, їм була зібрана база, яку склали логіни і паролі в кількості практично 15 мільйонів.

Відпрацьована схема

Правоохоронцями було встановлено, що 24-річним місцевим жителем була створена програма по віддаленому злому адміністративної панелі веб-ресурсів, за допомогою чого одеситом здійснювався збір персональних даних, банківських реквізитів, даних доступу інтернет-банкінгу, акаунтів соціальних мереж, а також електронних пошт неймовірної кількості  людей.

Хакером перетворювалися шкідливі програмні забезпечення в нешкідливі документи формату pdf, які розсилалися по електронних скриньках користувачам того чи іншого поштового сервісу.  Для цього хакер представлявся співробітником, який працює в службі безпеки сервісу.  Свої розробки хакер також продавав на форумах для хакерів і в месенджерах.

Поліцейськими співробітниками шляхом санкціонованого обшуку житла, було проведено вилучення мобільних телефонів і комп’ютерної техніки.  За попереднім оглядом техніки пройшло виявлення зразків вірусних програмних забезпечень та зламані логіни з паролями в кількості 15-ти мільйонів.

Хакер отримав повідомлення про підозру у відповідності з ч. 1 статті 361-1 Кримінального кодексу України.

Як бачимо, хакерська діяльність, незважаючи на свою прибутковість, практично завжди носить нелегальний характер і тягне за собою настання кримінальної відповідальності.

Хоча багато великих організацій і установ в своєму штаті співробітників мають декількох фахівців в цій сфері, які, звичайно, не займаються зломом чужих логінів і паролів, але працюють на благо підприємства, і в разі настання, подібних випадків, знають, як запобігти негативним наслідкам та  врятувати важливі бази і програми.

Фото: dumskaya.net.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.