Субота, 25 Травня, 2024

Одеситів закликають вирішити долю кварталу на виїзді з міста

Останнім часом ми спостерігаємо, що рішення про перетворення Одеси приймаються у кращому випадку хаотично, а в гіршому – просто за вказівкою зверху. Таким способом побудовані сотні тисяч метрів житла, яке багатьом одеситам не по кишені, не кажучи вже про те, що багатоповерхові будинки псують історичний ландшафт міста, пише odessa-future.com.ua.

Яким проектувальники бачать новий квартал

Мабуть, намагаючись закрити цю прогалину, департамент архітектури та містобудування Одеської міської ради запросив городян на громадські слухання, присвячені проекту детального плану території в межах вулиць: Промислова, Хімічна, Михайла Грушевського і генерала Плієва.

Зазначена ділянка відноситься до промислової зони Одеси, де раніше знаходилося кілька підприємств різної спрямованості, які з часом перестали існувати.

У зазначеному кварталі багато зелених насаджень, які сьогодні значно скорочені знову-таки на догоду новобудовам.

Говорячи ж про сам проект забудови, відзначимо, що на ділянці планується: будівництво кількох багатосекційних будинків з поверховістю від 10 до 16 на 2 126 квартир і 2 114 місць на підземному паркінгу. Як запевняють розробники проекту, на території мікрорайону будуть два дитячі садки на 100 і 120 місць, школа на 900 місць, амбулаторія на 200 кв.м. Безумовно, не забули і про приміщення адміністративного та суспільно-торгового призначення.

Значні цифри приховують в собі велике питання: як, у разі ухвалення проєкту, здійснюватиметься дорожній рух в даному районі. Адже планований район забудови – це, перш за все, жвава вулиця Грушевського, по якій рухається величезний потік транспорту, в тому числі в київському напрямку.

Розробники планують благоустрій та озеленення території житлового мікрорайону, влаштування пожежних резервуарів та трансформаторних підстанцій. За їхнім задумом будуть створені можливості підходу людей до пунктів зупинок, заходи для забезпечення руху маломобільних груп населення на внутрішньоквартальних об’єктах, вулицях, провулках.

У зв’язку з усіма проектованими заходами кварталу знадобиться модернізація існуючої соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

А що може виявитися насправді

Здавалося б, винесення на всенародне обговорення планів забудови території може викликати лише повагу і задоволення. Але, як показує практика останніх років, волевиявлення народу або залишається на папері, або потім місто отримує не те, про що вирішувалося питання.

Масова забудова території міста веде до появи тисяч метрів житла за відсутності нових сучасних комунікацій. Найчастіше будівельники врізаються в уже існуючі мережі водовідведення, електроенергії, подачі газу. Вже не кажучи про те, що не створюються дошкільні та шкільні навчальні заклади, а, щоб забезпечувати дітей місцями в дитячих садках, місто відвойовує метр за метром будівлі, що були колись дитячими садами.

Винесення на обговорення міської громади долі кварталу в межах вулиць Промислова, Хімічна, Михайла Грушевського і генерала Плієва, безумовно, міра демократична, але не варто спокушатися, що все складеться. Адже, як показує практика, одесити ще не звикли до такого виду діяльності, хоча в багатьох країнах саме так вирішуються питання містобудування.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.