Вівторок, 23 Квітня, 2024

Подробиці реставрації будинку Лібмана: красу вже можна розпізнати

Реставраційний процес щодо будинку Лібмана, який розташований по сусідству з ще однією одеською архітектурною перлиною – будинком Руссова, триває з 2019-го. Далі на odessa-future.

Проведення робіт то розпочиналося, то зупинялося, то відбувалася зміна підрядника. Зараз, коли реставраційні роботи йдуть вже третій рік, нарешті можна дізнатися, який вигляд матиме оновлена ​​архітектурна пам’ятка.

Докладніше про це у нашому сьогоднішньому матеріалі, з посиланням на odessa-life.od.ua.

Невизначеність із термінами

До реставраційних робіт щодо згаданої споруди перейшли одразу після завершення відновлення Руссівського будинку, що знаходиться поряд. Проте до відновлювальних робіт у одеситів було чимало питань, адже вже незабаром почалися проблеми з новим тротуаром, а замість облич статуй стали з’являтися пляшки.

Але, загалом, споруда справді була відреставрована, і аналогічний процес розпочався в сусідньому Либманському будинку.

Відповідно до первісних планів, реконструкційний процес повинен був тривати рік, проте пізніше було вирішено, що періоду двох років точно має вистачити, а сьогодні, виходить, що і трирічний термін теж цілком оптимальний.

Справа пішла швидше

Однак, справедливо відзначити, що нові підрядники взялися за справу зі значно більшою швидкістю, що яскраво позначилося і на самому процесі.

Все почалося з того, що будинку “надали” новий дах (старий не був полагоджений, тому що він просто обвалився), а зараз руки дійшли до стін, обробку яких можна чітко побачити за будівельними лісами.Отже, давайте насолоджуватися видом знаменитої одеської будівлі станом на лютий 2022-го.

Лібманський будинок є місцевою архітектурною пам’яткою кінця дев’ятнадцятого століття, місцем розташування якої є кут таких вулиць, як Садова та Преображенська.

Будівництво споруди проходило протягом 1887-1888-х, а замовником був одеський підприємець Бернгард Лібман, який із 1867-го займався виробництвом та реалізацією у нашому місті хліба та кондитерських виробів.

Проектним архітектором призначили Мейснера, проте йому допомагали Моргуліс та Нісс.

Популярність будівлі приніс той факт, що в ньому розташовувалась пекарня та кондитерська, а також кафе та більярдні (вони знаходилися не в загальному приміщенні), які називалися лібманськими кав’ярнями.

Кафе мала особливу популярність серед одеського населення, адже його обладнали відповідно до останнього, на той період, слова техніки, – воно навіть було оснащене електричним освітленням.

Про цю будівлю неодноразово згадували у своїй творчості Олександр Купрін, Іван Бунін та Валентин Катаєв.

У післяреволюційний час територія верхніх поверхів (разом із мансардами) була поділена на кілька комунальних квартир.

Першому поверху судилося стати різноманітними установами, серед яких можна згадати про найвідоміші – Центральну ощадну касу, румунське видавництво, а також улюблений всіма одеситами букіністичний магазин.

Фото: odessa-life.od.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.