Середа, 29 Травня, 2024

Старовинна одеська будівля стане готелем

Міським архітектурним департаментом було видано містобудівні документи фірмі, власниками якої є Кауфман та Грановський. Ця організація є власником архітектурної пам’ятки, розташованої в будинку номер дванадцять на вулиці, назву якої присвячено Леху Качинському.

Приватники планують здійснити перебудову даної споруди, внаслідок якої вона стане готелем із триповерховою мансардою та відреставрованим фасадом.

Докладніше про це у нашому сьогоднішньому матеріалі на odessa-future, з посиланням на 8News.

Департаментні рекомендації

Архітектурним департаментом виражені рекомендації щодо збільшення висотності будівлі, а проведення лише облаштування мансарди з горищем і третім поверхом шляхом їх об’єднання та встановлення перекриттів.

Докладніше про ділянку

Місцем розташування архітектурної пам’ятки є ділянка, що займає тридцять одну сотку. 2020-го іі передали в оренду Кауфману і Грановському на сорок дев’ять років.

Що стосується його цільового призначення, то воно представлене експлуатацією та обслуговуванням таких об’єктів, як готель, бізнес-центр та апартаменти.

Розгляд проекту

Березень 2021-го ознаменувався поданням ескізного “реконструкційного” проекту згаданої споруди в ході Консультативної ради з культурної спадщини.

Під час засідання з’ясувалося, що у споруді буде проведено перепланування для того, щоб розмістити там готельні номери, а також ресторани, конференц-зал та фітнес-зал.Мансарда буде надбудована так, що вона не перевищить крайніх точок архітектурної пам’ятки, представлених бічними вежами.

Крім цього, ремонтні роботи торкнуться і внутрішніх флігелів на території двору, які збудували у 50-х і вони не є історичною цінністю. Вони також будуть підняті до бічних веж.

Членами згаданої ради було висловлено підтримку ескізному проекту, проте вони звернули увагу, що віддають свої голоси за ряд передпроектних пропозицій та будуть вносити рекомендації. Але про результат фінального проекту поки що нікому невідомо.

Майбутнє вивчення

Після того, як буде розроблено науково-проектну документацію, вона має бути вивчена міськими та обласними органами, які займаються культурною спадщиною.

Але з урахуванням того статусу та впливу, які притаманні Кауфману та Грановському, немає жодних сумнівів у тому, що документація чиновниками буде схвалена.

Коротка довідка

Нагадаємо, згадана архітектурна пам’ятка створювалася протягом 1904-1905-х. Він був зведений там, де колись був старий ломбард. Нижній поверх був місцем розташування сховищ, де були цінності, другий поверх був виділений для адміністративних приміщень, а третій – для аукціонних залів, де продавали невикуплене ломбардне майно.

У радянський період у будинок помістили швейну фабрику. У той самий період порушили початкову планувальну структуру споруди, приміщення було виділено для виробничих цехів. Але фасадні сторони збереглися у первісному вигляді. Вони і є культурною спадщиною.

У 2000-х споруду було реконструйовано для офісів. Водночас там з’явився один із більярдних клубів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.