Середа, 29 Травня, 2024

22 січня в Одесі буде відзначено День Соборності України

З 22 січня 1999 року в нашій країні оголосили про державне свято – День Соборності України. У 2011 році його було перейменовано на День Соборності та Свободи України, але з 2014 року повернули першу назву. Більше подробиць на odessa-future.com.ua.

Незалежність України була ухвалена IV Універсалом Центральної Ради, 22 січня 1918 року. А в першу річницю, у січні 1919 р. – на Софіївській площі, що у Києві, відбулося об’єднання УНР та ЗУНР. Після підписання акту пройшов святковий молебень та урочистий військовий парад. Назавтра Акт єднання затвердив Трудовий конгрес країни.

Вперше святкування Дня Соборності було проведено 22 січня 1939 року у місті Хуст. На той час він був столицею автономних земель Чехословацької республіки – Підкарпатської України. Під небесно-пшеничними прапорами зібралося понад 30 тисяч людей, які з’їхалися з усього краю, щоб відзначити знакову подію у житті нашої країни.

День Соборності України – одне з найважливіших свят нашого народу, яке символізує єдність наших земель. Одна з головних традицій 22 січня: створення “живого ланцюга”. Цей багатолюдний флешмоб вперше було проведено 1990 році. Того дня понад мільйон людей, долоня в долоню, живою ниткою поєднали Київ та Львів. Даний вчинок наших співвітчизників – показове відображення прагнення українського народу до єдності.

Завтра, в суботу, в Одесі відбудеться урочисте покладання квітів до пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку. Початок – о 10 годині ранку в парку ім. Шевченка. У цей час в частині міста буде обмежено дорожній рух.

У храмах традиційно відбудуться молебні за єдність України.

Через напружену епідеміологічну ситуацію в країні всі заходи пройдуть з дотриманням карантинних обмежень.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.