Субота, 25 Травня, 2024

День Конституції в Одесі: чим важливий цей день

Щорічно, 28 червня вся країна відзначає “День Конституції України”. Цей день вирізняється “червоним” у календарі і є вихідним та святковим. 2022 року День Конституції має особливий зміст і значущість для України як для суверенної країни. І незважаючи на те, що під час воєнного стану в країні, свята та урочисті дні не відзначаються, але це не скасовує того, що ми про них пам’ятаємо та виявляємо ініціативу, підтримуючи країну та значні історичні події для неї. Одеса також пам’ятає про День Конституції і не залишилася бездіяльною. Більше на odessa-future.com.ua.

Що означає “День Конституції України”

Для нашої країни день прийняття Конституції України вважається одним із найважливіших і значущих днів. 28 червня 1996 року її прийняла Верховна рада України. Це була перша Конституція у сильній та незалежній державі, а таке прийняття закріплює правові основи країни, її територіальну цілісність та повний суверенітет.

Для нашої країни цей крок означав забезпечення прав людини, утвердження основних державних символів країни та, не менш важливо – української мови.

З усіх країн колишнього СРСР Україна затвердила нову Конституцію пізніше за всіх, через 5 років після суверенітету, а до цього, користувалася старою Конституцією. У 1991 році було запропоновано близько 15 проектів документа, проте, затвердили, у підсумку цей.

Як проходив цей день раніше

Щороку, так чи інакше, Україна відзначала цей день як значний та важливий. Для громадян країни виділяли додатковий вихідний, всюди сипалися вітання та приємні слова нашій країні.

Щороку святкування проходило якось по-різному. Наприклад, у 2017 році до святкування приєдналися прикордонники, військові моряки, рятувальники та гвардійці, влаштувавши у парку Шевченка вітальні виступи. Також вони продемонстрували свою техніку, серед яких були військові та пожежні машини з висувними сходами. Участь у виступах взяли й кінологи, демонструючи таланти хвостатих дружків. Також у цей день у парку покладали квіти до пам’ятника Шевченко.

2020 року в Чорноморці, незважаючи на карантин, провели масштабний автопробіг. Участь у ньому взяло понад 60 машин, повісивши на капоти чи вікна прапори України. Цього ж року, через пандемію, довелося в Одесі перенести “День Вишиванки”, що спонукало одеситів, як би “об’єднати” два свята в одне: у День Конституції було влаштовано “Мегамарш вишиванок”, участь у якому взяло близько 500 людина. Кожному видавали захисну маску, а учасники маршу пройшли Дерибасівською до Одеської міської ради. Під час маршу, наприкінці колони, можна було помітити багатометровий прапор України – як розповідає Сайт “Рубрика”.

У 2021 році вирішили повторити “Мегамарш вишиванок”, але участь взяло набагато більше людей. Порівняно з 2020, кількість примножилася втричі та становила близько 1500 осіб. Також на святкування приїхали українці з інших міст – Миколаєва, Херсона, Львова, Києва. У той день відбулося святкування трьох ювілеїв, чим він і запам’ятається на багато років: 15-та річниця Дня Вишиванки, 25-та річниця Дня Конституції та 30-та – Дня Незалежності. Учасники маршу пройшли центральними вулицями міста Одеси, а біля мерії організували вітальний концерт для мешканців та гостей міста.

Як пройшов “День Конституції” у 2022 році

Свято в Одесі розпочалося у кількох ракетних ударів в області, але на щастя, ніхто не постраждав – як повідомляє Сайт “Одесская жизнь”.

Як сказав Максим Марченко: «Основний закон – це не просто правило нашого життя, а й символ того, що у своїй країні ми твоїм власну історію. Як бачимо щодня, для нашого ворога жоден закон нічого не означає. Але ми відстоїмо своє право на життя та право будувати своє життя самостійно, а наша Конституція – це гарантія існування нашої держави».

Керівники міста, району та області зібралися у парку Шевченко, щоб піднести квіти до однойменної пам’ятки – цієї традиції дотримуються кожен “День Конституції”.

А ще, акція “Чисто одеський дворик” у цьому ж парку провели велике прибирання, прибираючи озеленену територію, підфарбовуючи та прибираючи сцену – як поділився Сайт “Одесса”, запрошуючи всіх бажаючих приєднатися до прибирання та добровільної допомоги у святковий день.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.