Вівторок, 28 Травня, 2024

Без минулого немає і майбутнього. У Одесі відзначають ювілей Визволення

День визволення Одеси – це не пересічна дата. Для більшості одеситів свято – справжній символ  свободи, гарантія безпечного майбутнього для їхніх дітей та онуків. Тому, хай би там стільки років не минуло, а до 10 квітня у місті готуються заздалегідь та вкрай відповідально. Про цьогорічні події розповість Odessa-future.

За день до самого свята на Приморському бульварі біля пам’ятника Пушкіну відкрилася тематична виставка «Одеса. 1941-1944». За обсягом вона невелика – всього 5 стендів. Та, не зважаючи на це, змістове наповнення виставки прекрасно передає дух тих доленосних подій та з легкістю занурює у атмосферу сорокових. У якості експонатів представлені ретро-фотографії та документи. Більшість з цих матеріалів взяті з нещодавно презентованої книги-альбома Михайла Познера й Олега Губаря «Одеса. 1941-1944. Невідомі сторінки». Побачити виставку одесити зможуть і після самого свята. До 11 квітня включно стенди перебуватимуть на Приморському бульварі.

На відміну від виставки, деякі святкові заходи були й досить жвавими. Уже традиційно День визволення вшановують  велосипедним заїздом. Маршрут для спортсменів символічно прокладено лінією колишньої оборони міста, а його ключовими точками є декілька селищ, що розташовані неподалік. Змагання під назвою «Велосотка» за роки свого існування набуло неабиякої  популярності. От і цього разу її учасниками стали більше 2000 велолюбителів.  А вже для визначення з поміж них переможця, організатори скористалися GPS навігаторами та датчиками, які фіксували проходження пунктів маршруту. Цьогоріч щасливчиком став одесит Олександр Погипко.

Але особливістю саме ювілейних урочистостей було відновлення вахти пам’яті. Біля пам’ятника невідомому матросові нести таку почесну ношу випала нагода учням старших класів одеських шкіл та ліцеїв. Готувалися до заходу, розповідає директор навчально-виховного комплексу “Гармонія”, більш, ніж ретельно:

«У нас був відбір. Ми готували 60 чоловік, а обрати мали лише 30. І був він досить болючим, бо хотів кожен.»

Загалом же у караулі візьмуть участь 500 школярів.

Нагадаємо, що до 10 квітня було також відремонтовано символ Визволення – стелу «Крила перемоги». А у цілях запровадження безпеки, збільшено кількість присутніх на святкуванні правоохоронців. Детальніше про це читайте на Odessa-future.

Наталія Сандакова

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.