Субота, 25 Травня, 2024

75-річниця визволення Одеси. Чи готове місто до ювілею?

10 квітня для Одеси не просто дата. Саме у цей день рівно 75 років тому силами військових 3-го Українського фронту місто було визволено від німецько-фашистських окупантів.  Про цю знакову подію одесити пам’ятають. Щороку цей день відзначається, а свою пошану подвигу визволителів містяни висловлюють урочистим покладанням квітів.

До свята залишився рівно тиждень. Цього року воно особливе – ювілей. Але головний символ перемоги, прикраса площі «10-квітня» –  стела «Крила перемоги» ще й досі знаходиться на реставрації. То які ж сюрпризи готує для одеситів цей святковий день, читайте на Odessa-future.

Ще на початку листопада 2018 року обеліск вирішили відремонтувати. Причиною тому став аварійний стан монументу. Сильний вітер створював загрозу обвалу старої плитки просто на перехожих.  У ході ремонту планували встановити нові світло-сірі керамогранітні плити . У такої заміни є декілька переваг. Плити з цього матеріалу вогнетривкі, зносостійкі та легко миються. Також мали укріпити несучу конструкцію.

Про плани та хід ремонту у ЗМІ було вдосталь інформації. Проте, відкритим залишилося одне хвилююче питання: чи встигнуть закінчити реставрацію до свята?

Нещодавно, у мерії заспокоїли: ремонт стели закінчать навіть раніше. Уже 8-го квітня планують зробити завершальні роботи, а 9-го помити «Крила перемоги» та підготувати до свята.

Також одеські озеленителі вже приступили до висадки весняних квітів на міських клумбах. Площу «Десятого квітня» цього року прикрасять 15 тисяч квітів. Віоли та маргаритки на площі займатимуть 300 квадратних метрів.

Окрім звичних урочистостей, 10 квітням одеситам також обіцяють цілковитий спокій та порядок. З метою попередження сутичок на вулицях міста планують збільшити кількість силовиків. Працюватимуть разом відразу декілька правоохоронних структур. Це і СБУ, і Державна прикордонна служба, служба з надзвичайних ситуацій, і Нацгвардія. З минулого року у патрулюванні вулиць міста також приймає участь і новостворений підрозділ Національної поліції – поліція діалогу. А у цьому році охороняти спокій містян буде навіть не 20 представників підрозділу, а більше.

Наталія Сандакова

 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.