Четвер, 30 Травня, 2024

Аккерманська фортеця та зміна керівництва: зроблене та заплановане

Нещодавно стало відомо про зміну керівництва у КП «Фортеця», під відповідальністю якого знаходиться одна з найвизначніших історичних пам’яток півдня — Аккерманська фортеця. Цей туристичний і науковий об’єкт щорічно-щомісяця-щодня привертає величезну кількість людей. Будучи джерелом як наукових знань, так і розваг, цей об’єкт досі зберігає безліч загадок і грає важливу роль у відновленні історичної картини півдня, пише odessa-future.com.ua.

З появою нового керівництва багато що змінилося. І ми зараз поглянемо на ці зміни.

Відкриття Дівочої вежі та плани на вежу Пушкіна

Раніше ця частина Аккерманській фортеці була недоступна, адже перебувала в оренді у приватного підприємця. Нове керівництво КП витратило чималу кількість зусиль на те, щоб у результаті цей об’єкт став доступний. Знадобилося провести ряд будівельних і реставраційних робіт, також було необхідно подати електрику. І ось, через місяць роботи, вежа вже відкрита для екскурсій.

Тепер адміністрація планує займатися вежею Пушкіна. Це унікальний об’єкт, який може похвалитися лоджією та старовинним каміном. Щоправда, нинішній стан об’єкта вимагає до себе особливої ​​уваги. Отже, працівники КП вже розібралися з доступом на другий поверх, але третій поки що залишається закритим. Деякі балки необхідно відновити, а також попрацювати над покрівельним покриттям. Тільки після цього працівники можуть займатися реставрацією й упорядженням вже згаданої лоджії і каміна.

Порятунок ще однієї башти

В Акермані також є фасадна вежа, яка нині перебуває у пріоритеті по будівництву та реставрації. Її конструкція настільки ослабла, що весь об’єкт може розвалитися, що відзначав доктор історичних наук Андрій Красножон. Неозброєним оком на стінах вежі видно великі тріщини, і колишнє керівництво КП нічого з цим не робило. Через ігнорування проблем минулими відповідальними, новому керівництву доводиться мати справу із запущеним і досить небезпечним випадком.

При реставрації важливо зберегти фасадний вигляд і оригінал кладки, адже він досить древній і несе у собі пам’ять десятків минулих поколінь.

Історичні дослідження

Протягом місяця на території Аккермана проводилися археологічні розкопки, у результаті яких співробітники Інституту археології НАНУ та Південноукраїнського національного педагогічного університету знайшли величезну кількість артефактів. Деякі об’єкти відносяться до дохристиянських часів: взяти у приклад навіть давньоримські монети, яких знайшли, як мінімум, три штуки.

Більша кількість знахідок вдають із себе гарматні ядра різних калібрів, а також була знайдена деяка кількість керамічних виробів і тандирів (це спеціальна піч, яка перебувала у землі). Всі ці знахідки допомогли розширити знання про турецьку сторінку історії українського півдня, а також визначити розміри давніх полісів, які колись існували тут і були центрами торгівлі та життя.

Цей розкоп планують консервувати за допомогою піску. Робити з нього виставку просто неба поки що не збираються, тому що він не настільки презентабельний, як розкоп праворуч від головних воріт.

Пару слів наостанок

Аккерманська фортеця, хоч і є еталонним пам’ятником історії українського півдня, за період «правління» минулого керівництва значно постраждала. Будемо сподіватися, що робота нового керівництва КП привнесе всі необхідні позитивні зміни, які допоможуть продовжити славу однієї з найцікавіших фортець України.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.