Середа, 29 Травня, 2024

Історія Одеського аеропорту

Офіційно Одеський аеропорт носить назву Міжнародного аеропорту Одеса. Він входить до найбільших українських аеропортів і наділяє Одесу безліччю регулярних рейсів з Києвом, а також європейськими та близькосхідними державами. І це не дивно, адже Одеса є туристичним та діловим містом, тому кількість внутрішньодержавних та міжнародних перельотів досягає в нашому місті буквально рекордної кількості, а крім регулярних та звичних рейсів, періодично з’являються нові маршрути та напрямки, які значно полегшують можливість одеситів та гостей нашого міста переміщуватися державами й містами, тим самим відкриваючи для себе нові культурні та економічні горизонти. Більше на odessa-future.com.ua.

У нашому матеріалі, з посиланням на tic.in.ua, ми хочемо докладніше розповісти про історію Одеського аеропорту, про те, коли він з’явився, і який із міських аеропортів цілком справедливо вважати його попередником.

Початок історії

Наш аеропорт почав своє існування в 1924-му. У той час на “Шкільному” (таку назву носив аеродром) відбулося відкриття повітряної станції, з якої 21-го травня судилося вперше вирушити технічному рейсу, а 25-го травня відбулося перше відправлення рейсу пасажирської спрямованості.

Про аеропортового попередника

З 1940-х і аж до 1961-го в якості основного одеського аеропорту виступала “Застава”. 

В 1961-му даний аеропорт переважно почали використовувати для того, щоб виконувати роботи авіахарактеру (в основному сільськогосподарські), задіявши для цього літаки Ан-2 і гелікоптери.

Протягом 1960-1980-х із “Застави” вирушали літаки з пасажирськими рейсами до величезної кількості районних центрів та великих сіл Одещини.

В 1994-му “Заставу” закрили, а пізніше на його території відкрили один з одеських цвинтарів, а саме – Західний.

Новий етап

1960-й ознаменувався тим, що на території “Шкільного” відкрили штучну злітно-посадкову смугу, довжина якої склала майже три тисячі метрів, а також перону. Пізніше там відкрили й аеровокзал.

Довгоочікувана подія

В 1961-му почалася робота нового Одеського аеропорту, де практично відразу почався прийом реактивних літаків Ту-104.

Одеському аеропорту вдалося увійти до числа аеропортів УРСР, який мав можливість прийому авіалайнерів такого виду.

Будівництво основних аеропортових будівель, які служили базою для функціонування Одеського об’єднаного авіазагону, заснованого в 1961-му як окреме підприємство, відбувалося протягом 1960-1961-х.

Загальна площа Одеського аеропорту складає понад п’ятсот сімдесят гектарів.

Реконструкційний процес

8-го червня 2012-го в нашому місті розпочали реконструктивну кампанію аеропорту. Того ж дня будівельниками почалася підготовка землі для зведення нового терміналу площею двадцять шість тисяч квадратних метрів. У тому ж році встановили шістнадцять реєстраційних стояків, а також нові телескопічні трапи.

15-го квітня 2017-го на термінал почали прибувати внутрішньодержавні рейси. Пізніше через термінал стали проходити всі прильотні рейси (йдеться як про внутрішньодержавні, так і про міжнародні), а рейси, що вилітають, почали обслуговуватися з 2018-го, коли закінчився черговий етап реконструкційних робіт.Що стосується міжнародних рейсів, які прибувають до нашого міста, то їх обслуговування почалося лише 2-го вересня 2017-го.

Звичайно, це не вся і далеко не найдокладніша історія нашого аеропорту. Але ми постаралися згадати найяскравіші та найголовніші події, які сприяли, та з якими пов’язаний подальший розвиток нашого міста, а також його економічної, туристичної та культурної сфер.

Фото: tic.in.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.