Вівторок, 28 Травня, 2024

Прийдешня традиція: про правильне хрещенське купання зі слів одеських моржів та рятувальників

Завтра, 19-го січня, весь православний світ відзначатиме велике свято – Хрещення. За традицією, цього дня прийнято занурюватися в джерела, адже вважається, що водохресна вода має цілющі та очищаючі властивості.

Одесити також неухильно дотримуються цього, і 19-го січня одеські пляжі, як правило, сповнені тих, хто бажає долучитися або продовжити традицію купання у водах крижаного моря.

У нашому матеріалі на odessa-future.com.ua, з посиланням на 048.ua, ми поділимося порадами одеських рятувальників та моржів про те, як готуватися до хрещенського купання та яких заходів безпеки слід дотримуватись у ході дотримання відомого обряду.

Підготовка триває повним ходом

Марина Мартиненко, яка є прес-секретарем Одеського обласного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій, у нашому місті під хрещенські купання відвели низку спеціальних місць, де будуть розгорнуті намети разом із медпунктами. Йдеться про Ланжерон, Лузанівку, і Великий Фонтан, а саме шістнадцяту станцію.

Поради одеських рятувальників

Одеськими рятувальниками рекомендується підходити до прийняття рішення про купання зважено та з урахуванням потенціалу власного здоров’я. 

Якщо є проблеми з серцево-судинною системою або легкими, то краще цієї традиції не дотримуватися.

Якщо виділити правила купання в крижаній воді, які розробили одеські рятувальники, слід виділити наступне :

  1. не можна купатися тим, хто перебуває у алкогольному сп’янінні;
  2. якщо хочеться зігрітися, тоді на допомогу прийдуть фізичні вправи;
  3. відмовтеся від різкого заходу у воду, – це потрібно робити не поспішаючи, і бажано без пірнань;
  4. не можна залишати дітей без нагляду, – їхнє купання має відбуватися під уважним наглядом батьків;
  5. стежити за переохолодженням, – у незагартованих людей є шанс переохолодитися, це проявляється ознобом, тремтінням, синюшністю губ, рук та ніг; 
  6. якщо є легке переохолодження, потрібно натерти тіло сухим рушником, надягнути щось тепле і не забути про гарячий чай; якщо йдеться про середнє або тяжке переохолодження, то необхідно обов’язково звертатися до медслужби, яка буде на кожному пляжі.

Поради одеських моржів

У клубі одеських моржів теж діляться своїми хрещенськими секретами.

Так, за словами Дмитра Юркіна, який очолює цей клуб, необхідно розпочинати підготовку ще влітку. Адже якщо до цього підійти необдумано, то організм може отримати великий стрес.

Чоловік зазначає, що запорукою успіху є заходи для підготовки. Необхідно не забути про підстилку, приділити час пошуку місця, де не буде вітру, адже спеціальні намети, швидше за все, будуть переповнені.

Крім цього, важливо не забути про одяг, який можна легко зняти і швидко надіти, термобілизну, рушники. Швидко роздягатися теж не варто, потрібно це робити повільно і поетапно, починаючи з верхнього одягу.Також одеські моржі рекомендують почати з легкої розминки і лише після цього не поспішаючи йти у воду.

Безпосередньо в морі найкраще перебувати не більше сорока секунд.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.