Неділя, 26 Травня, 2024

Доля житлових будинків в Одесі, які постраждали від вибухів та пожеж

Наше місто не навчено гірким досвідом масштабних пожеж та вибухів, які призвели до трагедій. І керівні компанії та ЖКС, на жаль, не здійснюють контроль та перевірку будинків заздалегідь для того, аби не доводити до таких інцидентів. Далі на odessa-future.com.ua.

Чи не найгучніше цьогоріч лунала адреса житлового будинку у Приморському районі по вулиці Сєрова, 38, де внаслідок вибуху газу 26-го квітня з-під завалів дістали двох людей, а сам будинок вщент було зруйновано. Площа руйнування склала 150 м2. 

Тоді врятували 2-ох одеситок, маму та доньку. А працівники ЖКС Порто-Франківський і Приморської районної адміністрації казали, що незабаром все владнають. Втім минуло півроку і картина тут не втішна – суцільна купа сміття, що залишилася від вибуху, нагадує місцевим мешканцям лише про старі обіцянки представників влади. Обіцяли повставляти скла, вікна, зробити стелі, однак нічого не зробили.

За власні кошти місцеві зробили стелю, яку заливало від дощів, вікна, які вщент повибивало від вибуху газу, та частину несучих стін. Кажуть, що витрачали гроші на будівельні матеріали, аби хоч якось підготувати оселю до зими. Здавалося б допомогти мали одразу, проте не судилося.

А 12-го липня минулого року у 200-літньому будинку по вулиці Буніна, 35, через необережне поводження з вогнем сталася масштабна пожежа. На балконі квартири, на другому поверсі виникло займання, яке охопило 700 кв.м., обійшлося без жертв. Проте оселі і 90% даху вигоріли, а одеситів тоді відселили. 

За словами мешканців будинку, спочатку потрібно було відновити дах.  А тому довелося викласти з кишень чималі кошти на ремонт. Однак пізніше міська рада виділила кошти на відновлення будинку. а тому наразі бачимо, що роботи найближчим часом завершать. 

Отже, у більшості випадків лише активна позиция мешканців дає результат на відновлення, але треба оббивати пороги мерії, ЖКС-ів чи адміністрацій. В Одесі є майже тисяча аварійних будинків і десятки постраждалих від обвалень та пожеж, але ремонтуватимуть тільки невелику кількість з них. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.