Середа, 29 Травня, 2024

Одеські чиновники планують позбутися вуличних музикантів у центрі міста

До початку туристичного сезону чиновники хочуть позбавити центр Одеси від вуличних музикантів, пише odessa-future.com.ua.

Департамент культури і туризму Одеської міської ради ініціював початок боротьби з вуличними музикантами і нелегальними атракціонами.

Під час проведення чергової наради в одеській мерії, директор департаменту Тетяна Маркова назвала їх наявність в центрі Одеси великою проблемою і звернулася до керівництва міста з приводу захисту одеських вулиць від таких підприємців.

Тетяна Маркова вважає, що під час входження Одеси у високий туристичний сезон наявність вуличних музикантів та нелегальних атракціонів дуже сприяє псуванню іміджу туристичної Одеси. Звертаючись до європейської практики, Маркова хоче ініціювати рішення виконавчої влади або сесії, аби Одеса була захищена від “так званих підприємців”.

Нелегальні атракціони є доволі розповсюдженою проблемою, та ідею департаменту щодо припинення їх роботи буде підтримано більшістю одеситів. Але з приводу позбавлення центру міста гри вуличних музикантів думки розходяться. Особливо враховуючи те, що деякі з цих музикантів вже стали одними із символів міста для одеситів та для гостей Одеси. Багатьом подобається жива музика на Приморському бульварі і Дерибасівській вулиці. По мережі інтернет розповсюджена велика кількість відео, де одеські вуличні музиканти збирають навколо себе доволі велику аудиторію слухачів, та створюють справжній концерт з численними оплесками. Також доволі розповсюджені відео з романтичними танцями пар різного віку під аккомпаніровку вуличних музичних митців. 

Вуличні музиканти. Хто вони?

2

Гітарні акорди, звуки скрипки або ніжні звуки флейти – вулична музика заворожує або дратує, але точно не залишається непоміченою. Немає ніякої чіткої градації вуличних музикантів за вокальними даними, зовнішнім виглядом або жанру, в якому вони вважають за краще виступати. Все досить умовно: хтось не потрапляє в ноти, а деякі виступи збирають натовпи народу навколо однієї людини.

Творчі та комерційні

111

За визнанням більшості артистів, виступ на вулиці дарує їм приголомшливий рівень свободи. Вони не затиснуті рамками виступу, форматом або очікуваннями слухачів. Більшість музикантів виходять на вулицю кожен день для того, щоб виразити себе через свою творчість. Гроші, слава і концерти – все це має для них другорядне значення.

Але є й інший тип вуличних музикантів, які кардинально відрізняються від попередніх. Вуличні виступи, метою яких є заробіток, отримання прибутку, теж мають місце бути. Такі бізнес-музиканти не обов’язково мають гарні вокальні дані, у них може постійно повторюватися репертуар. Їхня мета – виключно заробіток грошей. Куди вони витрачають зароблені кошти – питання складне. Але дуже хочеться вірити, що все-таки на розвиток їхніх творчих пристрастей та музичної діяльності.

Городяни і влада

4

Поки вуличний музикант виступає – народ слухає. Деякі зупиняються, якщо артист їм до вподоби. Хтось навіть дістає телефон: особливо хороші виступи швидко потрапляють до мережі інтернет та набирають тисячі переглядів. Але зовсім без негативу нічого не може відбутися. Не кожному, все-таки, подобається, коли хтось голосно «шумить» прямо поруч та ще й просить грошей.

Музиканти розповідають, що на вулиці кожен день не схожий на попередній. Вони зустрічають як позитивно налаштованих перехожих, так і роздратованих. Немає різниці, як і що вони грають, адже випадковому глядачеві може просто не сподобатися зачіска артиста, його вираз обличчя чи напис, який зображено на таблиці поруч із шапкою з дріб’язком. Слухачі, які проходять повз нічого не чекають від музикантів, тому їх складно розчарувати, на відміну від публіки, яка цілеспрямовано прийшла на концерт.

Варто відзначити, що в Європі на вулицях куди більше музикантів, які розташовуються буквально в кожному кварталі, тобто на мінімальній відстані один від одного, щоб не заважати.

Ставлення влади до музикантів неоднозначне: вони визнають, що вуличні виступи – це теж частина культури, але ратують проти виступів «будь де».

Ті, кому вдалося

5

Існують приклади, коли вуличних музикантів випадково помічали на вулиці і запрошували до співпраці серйозні звукозаписні студії. Наприклад, японський дует JamFlavor помітили представники агентства «Avex». Після цього учасники групи підписали контракт з великим музичним лейблом і готують до виходу вже другий міні-альбом.

Ще один випадковий щасливчик – Тед Вільямс. Він, звичайно, не музикант, але в нотах розбирається. Вільямс в минулому був диктором і радіоведучим, проте його загубили наркотики і алкоголь. Ставши бездомним, Тед не втратив свій приголомшуючий баритон: випадковий перехожий зняв коротке інтерв’ю з Вільямсом і виклав ролик на YouTube. Відео набрало мільйон переглядів, а в мережі Тед отримав прізвисько «бездомний з золотим голосом». Далі були численні інтерв’ю та шоу. Тепер Тед знову акуратно підстрижений і гладко поголений. Він запевняє, що зав’язав із згубними звичками. У нього з’явилася постійна робота – він коментує гри баскетбольного клубу НБА “Клівленд Кавальєрс»

У Франції є своя «вулична» знаменитість: Ізабель Жеффруа, більш відома як ZAZ. З 5 до 11 років Ізабель вчилася в музичній школі, після розлучення батьків і переїзду в Бордо вона почала відвідувати курси співу, паралельно займаючись спортом. У 2000 році дівчина почала отримувати стипендію, яку витратила на вступ і навчання в школі сучасної музики. З 2001 року Ізабель виступала в якості співачки в різних творчих колективах і гуртах: блюзової «Fifty Fingers», ансамблі «Ангулема», естрадному оркестрі «Izar-Adatz». Приблизно в цей час з’явився її псевдонім – ZAZ. З 2006 року Ізабель співала на вулицях Парижа. Можливість записати свій дебютний альбом їй випала тільки в 2010 році – ZAZ підписала контракт з організатором гастролей «Caramba» і видавцем «Sony ATV», її запрошують на безліч теле- і радіопередач, що швидко зробило її відомою широкому загалу. Цікаво те, що ставши популярною, ZAZ продовжила давати виступи на вулицях Парижа.

Інша знаменитість – Noize MC –  Іван Алексєєв. Нойз ще зі шкільної лави збирав гурти (першу він створив в 13 років), виступав на музичних майданчиках і фестивалях. Іван отримав практику вуличних імпровізованих концертів із гуртом «Protivo Gunz»: хлопці посеред вулиці витягали купу музичних інструментів і виконували свій репертуар, який часто ряснів ненормативною лексикою. Відомі випадки, коли вуличні концерти Нойзу переривали співробітники правоохоронних органів. Тепер Іван Алексєєв – відомий виконавець, в дискографії якого декілька альбомів (у складі групи «Noize MC»), нагорода MTV Europe Music Awards і десятки відзнятих кліпів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.