Субота, 25 Травня, 2024

Про військовий ринок нерухомості в Одесі: ціни на оренду та купівлю житла

У період воєнного часу вартість оренди квартир у нашому місті знизилася на двадцять п’ять – тридцять відсотків, і охочих орендувати житло значно зменшилось.

У нашому матеріалі на odessa-future, з посиланням на Суспільне, ми розповімо про зміни одеського ринку нерухомості, про неможливість придбання вторинного житла та часу, коли купівля квартири стане найвигіднішою.

Про “акційні” пропозиції

Серед деяких одеських забудовників продовжується продаж нерухомості, без зміни цін. Вони запроваджують “акційні” пропозиції, фіксуючи квартирну вартість.

За словами Сергія П’ятницького, який є одеським експертом з інвестицій та нерухомості, за допомогою подібних спецпропозицій забудовники проводять фіксацію курсу валюти по двадцять вісім гривень, що значно нижче за офіційне. На даний момент в Одесі попит на придбання нерухомості відсутній, тому що люди не мають бажання інвестувати в товари, які не становлять першої необхідності.

Робочий напрямок

Єдиним напрямком, що реально працює, незважаючи на війну, є оренда.

За словами одесита, нерухомості у місті більш ніж достатньо. Але в Одесі з початку війни багато хто виїхав, що призвело до опустіння орендованих квартир.

На даному етапі орендодавці із задоволенням здали свої квартирні приміщення, проте поки що в Одесі немає сильного напливу людей.

Місячна орендна плата однокімнатної квартири в Одесі, за словами Сергія, може сягнути двохсот-п’ятисот доларів.Пропозиція зараз перевищує попит, тому ціна оренди знизилася на двадцять п’ять-тридцять відсотків.

Про зниження попиту

Кількість тих, хто залишив Одесу перевищує кількість тих, хто прибув до міста, намагаються втекти від війни.

Але переселенці зазвичай не беруть у найм житло, а намагаються до когось підселитися.

Так, за словами одесита, багато переселенців приїжджають до Одеси і проживають у ній безкоштовно. Вони вирішують до когось підселитися, бо не мають змоги винаймати житло. На Одещину прибуло двадцять п’ять тисяч людей, але яка величезна кількість поїхала. Багато хто на початку військових подій сильно злякався, тому вирішив поїхати за кордон і в західну частину країни. Звичайно, більшість з них не були одеситами і не були прив’язані до місця проживання.

Купівля – справа ризикова

Одеський експерт зазначає, що інвестування та придбання нерухомості завжди пов’язані з ризиками. Просто зараз вони збільшені у кілька разів. Головною причиною, звісно, ​​є війна. Війна пов’язана з фронтом, а він має тенденцію до змін. Друга причина полягає у самих забудовниках, які також перебувають у кризі. Вони не до кінця розуміють, чи матимуть можливість продовжувати будівництво, до того ж, у них чималі проблеми, пов’язані зі сферою логістики.

Крім цього, робоча сила також становить проблеми, адже чимало робітників пішли воювати, а хтось не з Одеси поїхав додому.

Питання вторинки

Щодо вторинного житла, то його придбання та продаж внаслідок закритих реєстрів є неможливим. Це убереже людей від такого чинника, як незаконні маніпуляції. За словами одесита, на жаль, не багато одеських нотаріусів належать до добросовісних. Тому є великий шанс маніпуляцій та перепису квартир на інших осіб. Те саме стосується заводів, будинків та підприємств. І щоб не відбувалися рейдерські захоплення, перед державою постає необхідність закриття реєстру на воєнний період, що є найпростішим варіантом.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.