Неділя, 26 Травня, 2024

Наслідки недавньої події: сьогоднішній вигляд Тауерської садиби після загоряння

Гар у поєднанні з засміченою територією і абсолютно вільним проходом у споруду, – у такому вигляді кожен охочий може застати старовинну садибу (до речі, що входить до архітектурних пам’яток), власником якої колись була родина Тауер. Далі на odessa-future.

Нещодавно там стався спалах, який, безумовно, наклав свій відбиток.

У нашому сьогоднішньому матеріалі, з посиланням на odessa-life.od.ua, ми розповімо про те, як виглядає архітектурний шедевр сьогодні, і що найбільше постраждало від пожежі.

Кінець минулого тижня ознаменувався спалахом у старовинній будівлі, місцем розташування якої є одеський Обсерваторний провулок. Проте, правильніше сказати: чергове загоряння. Адже сліди пожежі в історичній споруді можна побачити ще близько року тому.

Що ми бачимо зараз?

Ну, а зараз ми можемо констатувати наслідки чергової пожежі. Змінилося лише одне. Минулого року пройти на територію особняка було не так просто, адже він був закритий, проте сьогодні все більш ніж відкрито і доступно. Ворота незачинені, а територія є сильно засміченою.

Крім центрального входу, у споруду можна потрапити за допомогою бічних дверей, які також відкриті.

Що було знищено?

Полум’я вогню остаточно знищило дах будівлі. Її минулорічний стан також був не найкращим, а сьогодні, після загоряння, погіршення ситуації просто важко не помітити.

Загалом, складається враження щодо того, що садибу щосили намагаються “добити”.Адже територія обсерваторного провулка є дуже ласим місцем. А садибі відведено дуже немалу земельну ділянку.

Споруда, яка хоче “жити”

Сама споруда навіть після загоряння поки що продовжує триматися. Проте видно, що іі стан ще більше погіршується.

Нагадуємо, що споруду, місцем розташування якої є Обсерваторний провулок, для майбутнього будівництва придбала родина Тауер ще у 1901-му. Очевидно, дане сімейство проживало там до 1917-го.

У радянський період там було місце розташування дитячого садка. Деякі сліди від нього можна розпізнати серед сміттєвих завалів поряд із садибою.

Говорячи про долю цієї архітектурної перлини, варто згадати слова одного з одеських архітекторів, Анатолія Ізотов.

Так, чоловік припустив, що найкращим варіантом для будови було б придбання іі меценатами. До процесу збереження підключили б реставраторів. А там можна було б залучити і Центр, який займається реставрацією пам’яток архітектури.

Таким чином, можна було б досягти підготовки фахівців прямо в нашому місті (не треба було б їздити за ними до Генуї, бо могли б своїх, одеських, готувати). І головне, вдалося б врятувати історичну споруду, обдарувавши її другим життям.

Однак, все це поки що, на жаль, залишається просто мріями. А насправді ми бачимо в’янучу будівлю, яка має неабияку цінність для історії нашого дивовижного міста, що зберігає в собі безліч архітектурних шедеврів, які потребують простого звернення на них уваги, а також допомоги у вигляді ремонту та реставрації.

Фото: odessa-life.od.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.