Субота, 25 Травня, 2024

Бібліотека ОНУ: нова локація обвалення фасаду

У кількох десятків метрів від Дерибасівської, відбулося чергове обвалення фасаду будівлі. Так якої будівлі, та якого – найстарішого храму знань в нашому регіоні, і одного з найбагатших в Україні. Далі на odessa-future.com.ua

25 вересня значні шматки фасаду впали на тротуар. З щастя, ніхто не постраждав.

Будівля опинилася черговим об’єктом в чорному списком об’єктів нерухомості, які страждають від часу, погодних умов і байдужості чиновників, що відповідають за міське господарство.

Бібліотека, яку “не помічають” в міністерствах

Здавалося б, бібліотека є одним з підрозділів, хоча і з особливим статусом. Піклуватися про неї повинно керівництво університету. Проте, не буде забувати, що: по-перше, будівля бібліотеки є пам’ятником архітектури й автоматично потрапляє під опіку Міністерства не тільки освіти, а й культури; по-друге, воно знаходиться на території історичного центру міста і, отже, міському управлінню теж можна надати увагу пам’ятника бібліотечної справи.

Але, як ми бачимо, ні тим, ні іншим, не дозвілля займатися бідолашною будівлею. На нього, м’яко кажучи, не звернули уваги в дні святкування 200-річчя найстарішої бібліотеки міста, що бере свій початок від попередниці з Рішельєвського ліцею. Скільки було навколо шуму, мовляв, багаті фонди, спадщина Воронцова, Строганова та інших шанованих людей міста … Ніякої допомоги будівля бібліотеки не отримало в дні святкування 155-річчя самого університету. І нарешті, немає її в списку претендентів на реставрацію, оскільки вона не перебуває на балансі міста.

Мабуть, керівництво міста й області розглядають бібліотеку в якості такого собі “весільного генерала”: приїжджає якийсь гість, покажемо йому фонди, Музей рідкісної книги. А гості приїжджають, охають, мовляв, які раритети, як все здорово, і … їдуть. Але далі цього справи не йдуть.

Але ж цього не можна не помітити

Так було і під час робочого візиту до Одеси міністра освіти та науки України Сергія Шкарлета в середині минулого літа. Патрон відвідав легендарну бібліотеку, дізнався багато цікавих фактів про її життя. Але, входячи в бібліотеку, чиновник, очевидно, не помітив плачевного стану її обличчя – фасаду. Або не схотів бачити? Адже набагато простіше захоплюватися чужими працями й досягнень, ніж робити посильний внесок у їх створення. А ще простіше – нікуди не їздити, а зекономлені гроші спрямувати на ремонт будівлі по Преображенській, 24. Досить і навіть, можливо залишиться.

А поки міністр висловив захоплення з приводу наявності в бібліотеці понад чотири мільйони одиниць літератури, іменних колекцій. Він залишився задоволеним у зв’язку інтелектуальним спадком, який бібліотека передає багатьом поколінням студентів викладачів. А що далі? А як бути, якщо фасад обсипається, а всередині – тріщини. Як можна в таких умовах спадщина зберегти ???

Добре, що в університетській бібліотеці працюють кваліфіковані, досвідчені співробітники, для яких книга – щось рідніше і більш значуще, ніж просто кілька сторінок, переплетених в обкладинку. В іншому випадку було б зовсім сумно.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.