Середа, 17 Липня, 2024

Узвіз Ланжеронівський, 2/1, або мінус чергова пам’ятка архітектури

Будівельники продовжують наступати на архітектурні безцінні артефакти, які могли б багато розповісти про історію нашого міста. Одеса вже втратила карантинні казарми (вулиця Асташкіна, 29), будівлі пивного заводу Санценбахера в районі вулиці Романа Кармена та проспекту Гагаріна. Пішли під ківш екскаваторів корпусу Судноремонтного заводу. Далі на odessa-future.

Іде під ківш спецтехніки черговий свідок історії міста

В даний час підготовлені до демонтажу колишніх хлібних складів позаминулого сторіччя, а точніше того, що від них залишилося. У мережі навіть можна бачити візуалізацію нового об’єкта, якому судилося бути прописаним на узвозі, що має ім’я графа Ланжерона, одного з видатних “батьків” нашого міста. Будівельна фірма «Простір», одним із ТОП-босів якої є досить скандальний О. Селезньов, обіцяє громадянам, які пропишуться у новому будинку під номером “2/1”, вид на оперний театр. Так, не Дерибасівська, а спуск, хоч і Ланжеронівський. Але, оцініть, вид на Одеську оперу!

Сотні доларів за “квадрат” виду на Оперу

Знову, як і велику кількість схожих ситуацій, ми стикаємося з непомірним свавіллям забудовника. У 2019 році мерія прописала обмеження для проєктування готелю компанії «Трансрегіонінвест-Україна». Попри це, забудовник позиціонує майбутня новобудова як ЖК з апартаментами зі стартовою ціною 1800 американських у.о. за один “квадрат”.

Згідно з попередніми даними, висота будинку не повинна перевищувати 16,6 метра за висотою, ще на три метри будинок піде під землю. На двох нижніх поверхах будуть розміщені бізнес-приміщення, а на 3-5-му – власне житло.

Цікавою деталлю є наявність біля будинку двох входів. Перший, природно, з боку узвозу, а другий, як сказано в документах, “з бульвару, що проєктується”. Який бульвар проєктується, залишається загадкою.

Враховуючи поверховість будівлі, можна з упевненістю сказати, що з вікон можна буде побачити затишний дворик Літературного музею з його статуями. З іншого боку, він перекриє огляд гавані одеського порту з боку музею.

Отже, появі нового будинку навряд чи зможе щось завадити. А ось останній завадить спокою, який поки що відчувають на собі той самий Літературний музей, що стоїть вище, та Музей порту Одеса, розташований нижче. Новий будинок буде розташований між ними. Ніхто сьогодні не може сказати, наскільки будівництво “вдома з видом на оперний театр” вплине на міцність та стійкість зазначених музеїв.

Підсумовуючи невтішний підсумок короткому опису того, що чекає Ланжеронівський узвіз, корисно згадати про те, що нещодавно перестала існувати будівля Одеської морехідної школи, знесена на користь тим, хто забудовує місто тільки на користь своїй кишені. Остання думка підтверджена нещодавніми показниками наповнення бюджету міста. Фізичні особи, зайняті у будівельній галузі відрахували до міської скарбнички лише 4 відсотки, або в дев’ять разів менше за працівників бюджетної сфери.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.