Субота, 15 Червня, 2024

Приморська, 32: віч-на-віч зі стихіями та вічною нестачею грошей у комунальників

У будинку № 32 на вулиці Приморській, що стоїть неподалік порту, неспокійно. Протягом багатьох років його мешканці дзвонять у всі дзвони у пошуках допомоги. Невелика будівля валиться на очах, але на це заплющують очі комунальники. Далі на odessa-future.

Будинок мали ремонтувати цього року, але знову-таки не знайшли ресурсів. Тому закрити проблему раз і назавжди не вдалося знову. Проте експерти, які приїжджають на місце, кажуть, мовляв, ніщо не загрожує, оскільки “маячки”, встановлені в будинку в 2017 році, досі цілі; отже – занепокоєння бути не повинно.

Із парасолькою проти недбалості комунальників

Будинки старого житлового фонду переживають спільні на всіх проблеми: старість, зношеність комунікацій та байдужість тих, хто має про них піклуватися. Всі ці проблеми мешканці змушені вирішувати самостійно, домагаючись того, щоб будинок залишався придатним для житла.

Стихійні лиха. Про них мешканці знають не з чуток. І якщо у верхній частині міста зливи, які були особливо рясними цього року, завдають шкоди, як правило, перекриттям, то тут виникають величезні потоки води, що стікають Потьомкінськими сходами, спусками та схилами.

Опади добре даються взнаки. Вода пробирається у всі щілини, які утворили у даху за десятки років. Дійшло до того, що, за словами мешканця Миколи Мостового, на місці, де раніше стояло ліжко, тепер тазик збирає воду, що капає з горища. А над комп’ютером чоловік просто поставив парасольку, з якої вода стікає у відро. І це у 21-му столітті!

А навіщо такі служби?

Коли чаша бездіяльності ЖКГ була переповнена до межі, люди зібрали понад 70 тисяч гривень та відремонтували дах за власний кошт, хоча не залишилися осторонь і працівники ЖКС “Порто-Франківський”, які надали допомогу у вигляді … двох мішків будівельних матеріалів. Співробітники ЖКС, проте, не забувають нагадати, що будинок має заборгованість перед ними на суму понад 30 тисяч гривень, яка вже перекрита описаним вище ремонтом.

Своїми зусиллями мешканці вирішили проблему перманентної дворової калюжі, уклавши на її місці тротуарну плитку, за що комунальники “віддячили” одеситам штрафом. Чи бачите, плитка була укладена не тільки у дворі, а й на виїзді з нього. За словами комунальників, щоб викласти плиткою доріжку до будинку, треба було взяти окремий дозвіл. Можна собі уявити, скільки кіл Ада довелося б зробити, щоб потрапити на прийом до чиновників, а потім могло б виявитися, що цей чиновник не відповідає за потрібне запитання. У нас це робити вміють і роблять із особливою любов’ю.

Проте ремонт даху не залишився непоміченим: мешканці отримали запевнення комунальників у тому, що ті готові за двадцять із лишком років компенсувати витрати людей, тобто виходить по двісті гривень на місяць. Адже багато людей можуть не дожити, а будинок стараннями ЖКС “Порто-Франківський” може просто не витримати чергову зливу, ураган чи снігопад. Ну, а якщо будинок впаде, то для жадібних забудовників з’явиться черговий майданчик, і тут не важливо, що висотку тут будувати категорично не можна: близько моря, висока ймовірність підтікання вод по фундамент, та й вулиця Приморська стоїть на воді. Цього майбутні мешканці можуть не знати. Лише мешканцям будинку №32 від цього не легше…

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.