Неділя, 26 Травня, 2024

“Велика реставрація” для трьох одеських пам’яток архітектури

Три одеських пам’ятки архітектури нарешті потрапили до президентської програми «Велика реставрація». Один з них – філармонія, для консервації якої Одеська обладміністрація вже шукає підрядника. Далі на odessa-future.com.ua.

Що чекає на філармонію

Масштабну реконструкцію Одеської обласної філармонії міністр культури Олександр Ткаченко пообіцяв провести в рамках програми «Велика реставрація», про що він написав нещодавно в соціальних мережах.

За попередніми підрахунками, весь обсяг реставраційних робіт потягне на 150-170 млн гривень. Перший етап ремонтних заходів, в який увійдуть протиаварійні та консерваційні роботи, потребують витрати понад 50 млн гривень. 5 жовтня поточного року був оголошений відповідний тендер; 22 жовтня пройшов аукціон, в ході якого стали відомі дві компанії, які були готові до проведення робіт: «Екстер’єр-Дизайн» та «Одесголовпостач». Найменшу ціну, 53 млн 800 тис. 87 гривень, запропонувала компанія «Екстер’єр-Дизайн».

А чи надійний підрядник?

Компанія «Екстер’ер-Дизайн», засновником якої є Анатолій Рагулін, займалася ремонтом бульвару Жванецького, Єврейської лікарні, школи № 125 та інших об’єктів, але зробила це не всюди якісно. Приклад тому – капітальний ремонт бульвару Жванецького. Відразу після ремонту в багатьох місцях стала “гуляти” плитка. Звертає на себе увагу відсутність достатню кількість урн та багато іншого. Одесити задають питання: якщо фірма-реконструктор не впоралася з благоустроєм бульвару, як вона зможе відреставрувати пам’ятник архітектури?

Є в Анатолія Рагуліна і його фірми певні відносини з поліцією, яка вважає, що посадові особи фірми займалися привласненням бюджетних коштів під час капітального ремонту стадіону у школі № 5.

Не зовсім відрізняється в цьому сенсі компанія «Одесголовпостач», яка, як гадають, також привласнила гроші при проведенні протиаварійних робіт в житловому будинку на вул. Базарній, 57.

А ще музеї

У список об’єктів “Великий реставрації” потрапили ще два шедеври одеського зодчества: Художній музей (колиш. Палац Наришкіних і Потоцьких, побудований в 1820-х роках за проєктом видатного одеського митця Франческо Боффо) і Музей західного і східного мистецтва (колиш. Особняк поміщика Олександра Абази, побудований за проєктом одеського архітектора Людвіга Оттона в 1856-1858 роках у стилі еклектики).

Що стосується Музею на вулиці Пушкінській, то в минулому році його керівництво розробило комплексний проєкт реставрації. У 2020 році модернізацію інженерного обладнання (опалення, кондиціонування, вентиляція і так далі), відновлення фасаду і інтер’єрів. роботи оцінили в 81 млн грн, але вже сьогодні все це задоволення подорожчало на 10% більше, так як врахували наявність інфляції.

За словами директор музею Ігоря Пароніка, фінансування в рамках програми траншевого. Терміни реставрації будуть залежати від виділення грошей.

Замовники реставрація уточнюють, що її терміни будуть залежати від швидкості виділення грошей, тим не менш, визначено кінцевий термін для всіх трьох об’єктів – не пізніше кінця 2023 року.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.