Четвер, 30 Травня, 2024

Відновлення скидного каналу на Хаджибейському лимані, побудованому ще в період окупації

Дням стало відомо, що в Одеській обласній державній адміністрації пройшло узгодження проекту для реконструкційних робіт щодо скидного каналу та аварійного скидання води, який у Чорне море здійснює Хаджибейський лиман.

Докладніше про це у нашому сьогоднішньому матеріалі odessa-future.com.ua, з посиланням на 8News.

Документи підписані

Необхідні документи було підписано нашим губернатором, Сергієм Гриневецьким.

Управлінню капітального будівництва при Одеській міській раді довелося виступати замовником реконструктивної документації.

Для проведення робіт потрібно буде виділити шістсот шістдесят два мільйони гривень. Для розробки проектно-кошторисної документації довелося заплатити трохи більше мільйона гривень.

Будували ще румуни

Варто звернути увагу, що ми говоримо про проведення реконструкційних робіт щодо так званого Більшовицького Румунського каналу, який було збудовано ще тоді, коли наше місто було окуповане румунами. В той період часу це робилося, щоб досягти з’єднання лиману та моря.

Коли збудували трубопровідну систему з насосною станцією, каналом було втрачено його значення і він був замулений.

В 2014-му “Міськими дорогами” (комунальне підприємство) почалося його розчищення та використання, щоб досягти відведення поверхневих вод з територій прилеглих вулиць, що, до речі, відіграло позитивну роль у вирішенні проблеми з будинковим підтопленням.

На сьогоднішній день гідротехнічна споруда досягає в довжину приблизно двох кілометрів.

Активні пошуки

Паралельно в міському управлінні з капітального будівництва йдуть активні пошуки підрядників, які зможуть зайнятися капітальним ремонтом та стабілізацією аварійної зони (а саме в місці, де, власне, розташована Хаджибейська дамба). Комплекс усіх необхідних робіт було оцінено у двадцять сім мільйонів гривень.

Нагадуємо, що Хаджибейська гребля перебуває у подібному стані ще з 2003-го, і якщо він прорве, то може призвести до затоплення двадцяти трьох квадратних метрів Одеси.

Однак поки що незрозуміло, на кого покладається обов’язок догляду за даною спорудою, тому що власника, як такого, немає.

Негода у липні поточного року (неймовірно сильний дощ, який призвів до підтоплень в багатьох одеських районах) мало не знищила дамбу. Внаслідок цього, в Одеській міській раді вирішили провести термінове скликання техногенно-екологічної комісії, під час засідання якої було ухвалено рішення про написання запиту голові Кабінету міністрів та комітету парламенту з національної безпеки, в якому викласти прохання про термінове виділення грошей для того, щоб відремонтувати аварійний об’єкт.

Вересень поточного року ознаменувався підписанням одеським міським головою Геннадієм Трухановим розпорядження щодо того, щоб міський природоохоронний фонд виділив близько чотирьох із половиною мільйонів гривень на те, щоб відремонтувати дві насосні станції.

Фото: 8News

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.