Субота, 25 Травня, 2024

Навколо старовинної будівлі, де розташовувався шостий пологовий будинок поставили паркан: громадськість стривожена

Навколо відомоі одеськоі будівлі, яка є архітектурною пам’яткою, було проведено встановлення будівельного паркану. Це дуже стривожило одеситів, які збираються 27-го листопада проводити акцію проти того, щоб ця територія була забудована, а старовинну будівлю було знесено.

У нашому сьогоднішньому матеріалі odessa-future.com.ua, з посиланням на 8News, ми розповімо про те, як архітектурна пам’ятка опинилась у приватних руках та ще й в такому жахливому стані.

Як передали до приватних рук

До 2001-го в будівлі знаходився шостий пологовий будинок, проте після того, як об’єкт був орендований “Міським андрологічним центром”, пологовий будинок припинив своє існування.

У 2010-му компанія стала власником цієї будівлі.

Вже тоді стан споруди був пригнічуючим. У 2012-му облуправління з охорони культурних пам’яток та новий власник розпочали конфлікт через те, що фірма не хотіла здійснювати підписання охоронного договору, де слід було вказати терміни реставрації. З боку обласних чиновників уже розпочалася підготовка судового позову, проте підприємцями було висловлено згоду щодо відновлення архітектурної пам’ятки. Однак вони не дотрималися свого слова, і провели лише протиаварійні роботи.

Реалії сьогодення

Реєстр, де зазначені майнові права містить дані, що 27-го липня 2018-го року споруда стала власністю “Універсала Директу”.Березень 2021-го року ознаменувався винесенням Михайлом Кучуком щодо нового власника припису про штрафні санкції (сто сімдесят тисяч гривень) через невиконання приписів, зазначених в охоронному договорі. Близько місяця тому підприємці намагалися заперечувати це рішення у судовому порядку, проте процес було програно.

А зараз навколо будівлі ні з того, ні з цього виріс паркан. Неясно одне – споруда все-таки буде реконструйована або вона буде замінена на новий об’єкт.

Як з’ясувалося, фірма не отримувала дозволу на будівельні роботи, тож незрозуміло, на підставі чого там виникла огорожа.

За словами чиновників, дозвільні документи на проведення реконструкції архітектурних пам’яток видаються Києвом, проте реєстр не містить жодного дозволу. Щодо огорожі, то це входить до компетенції департаменту благоустрою. З ним буде проведено спільну комісію, на якій все буде з’ясовано точніше та детальніше.

З приводу землі

Містобудівний моніторинг містить інформацію щодо того, що за цільовим призначенням ця ділянка є житловою забудовою.

А власником земельної ділянки, де знаходиться старовинний будинок, є місто.

Трішки історії

Архітектурна пам’ятка є колишнім особняком, власником якого був Гавсевич (ломбардний власник). Будівництво будівлі було проведено в 1903-му, а архітектором споруди є Самуїл Гальперсон.

У 60-х там було відкрито шостий пологовий будинок, який був елітною клінікою, – там приймали пологи у жінок, чоловіками яких були партійні діячі та керівники підприємств.

Фото: 8News

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.