Вівторок, 28 Травня, 2024

В Одесі планують підвищити туристичний податок

Уряд планує підвищити ставку туристичного збору вже в 2019 році, про це повідомляє odessa-future.com. В новому році іноземні туристи за проживання в Одеських хостелах та готелях будуть сплачувати новий податок у розмірі 83 гривень на добу, що на 1% більше, ніж було у минулому 2018 році. На ряду з підвищенням податку зросте і плата за проживання в одеських готелях і хостелах.

Таке рішення обумовлюється тим, що недавно Верховна Рада вирішила «дати добро» на підвищення ставки туристичного податку з 1% до 5%. Бюджетною комісією міської ради нова ставка була узгоджена. Варто відзначити ще й те, що згідно з новими правилами, сума податку прив’язана до мінімальної заробітної плати, хоча раніше така прив’язка була саме до вартості самого номера готелю. Але одеська бюджетна комісія, все прорахувавши, дійшла висновків, що збір у розмірі 5% буде занадто великим, тому було запропоновано туристичний збір встановити у розмірі 2%, що складе 83 гривень на добу.

До того ж відзначається, що українці будуть платити в 10 разів менше за туристів, оскільки новий підвищений податок встановлений лише для іноземців.

Одеських депутатів спершу здивував такий підхід уряду до цього питання, тому що тепер і за звичайний хостел, і за елітні апартаменти прийдеться платити однаковий податком. Саме через це була запропонована сума податку у розмірі 83 гривень, а не максимально можлива сума у розмірі 208 гривень. Запропонована сума ще повинна бути затвердженою депутатами на сесії міської ради.

Більше народних обранців здивувала лише сума зборів від такого податку за минулий 2018 рік. За підрахунками, як виявилось, 3,5 млн. туристів протягом минулого сезону залишили в Одесі всього 7 мільйонів гривень від туристичного збору. А це означає, що навантаження на готелі не дотягнуло навіть до 30%.

Автор: Владислав Зіньковський

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.