Неділя, 26 Травня, 2024

Протипожежна безпека в одеських багатоповерхівках

Питання протипожежної безпеки в одеських будинках давно стоїть дуже гостро, пише “odessa-future.com.ua“.

Час від часу ми дізнаємося сумні новини про пожежі, які виникають в одеських багатоповерхівках.  І причиною цьому не завжди виявляється безпечність самих же мешканців, нерідко причиною загоряння є і несправність комунікацій самого будинку, і підпали в підвальних приміщеннях.

Днями в Одеській міській раді було проведено обговорення питання протипожежної безпеки багатоквартирних будинків, яке призвело до наступних результатів.

Планове засідання

19 лютого 2021-го року в Одеській міській раді було проведено планове засідання робочої групи по взаємодії з об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Зустріч пройшла під головуванням віце-мера Одеси, Дмитра Жемана.

У засіданні взяли участь: керівники профільних департаментів і служб Одеської міської ради, райадміністрацій, директора Комунального підприємства “ЖКС”, а також голови правлінь і представники ОСББ.

В ході засідання робочої групи відбулося обговорення питання про забезпечення протипожежної безпеки в багатоквартирних будинках.

Цілковита необізнаність і порушення

Начальник головного управління ГСЧС в Одеській області Вадим Шулюк, який в ході засідання виступив з доповіддю зазначив, що в ході планових та позапланових перевірок було виявлено, що практично у всіх 670 одеських будинках висотою понад 26,5 метрів були виявлені системні порушення.

Так, були виявлені: низький рівень знань і кваліфікації у керівників ОСББ і осіб, відповідальних за протипожежну безпеку, непрацюючі гідранти, водойми, насосні станції, відсутність пожежних рукавів та стволів для обслуговування пожежних кранів.

Пропозиції для вирішення проблеми

За підсумками перевірок були вироблені наступні пропозиції для виправлення ситуації:

  • керівники ОСББ та відповідальні за протипожежну безпеку особи повинні пройти навчання і оновити відповідні знання;
  • провести ревізію зовнішнього протипожежного обладнання, місць розміщення гідрантів і водоймищ;
  • проводити роз’яснювальну роботу з жителями будинків щодо неприпустимості паркування автомобілів у місцях прибудинкової території, не призначених для паркування;
  • розглянути питання щодо обладнання житлових будинків системами протипожежного захисту;
  • перевірити працездатність систем внутрішнього протипожежного водопроводу;
  • привести в робочий стан наявні системи протипожежного захисту;
  • під час створення ОСББ балансоутримувачу звертатися в ГСЧС з метою встановлення.

Думка одеситів

Журналісти “odessa-future.com.ua” запитали одеситів, як вони ставляться до зазначених пропозицій і дізналися, як йдуть справи з протипожежною безпекою в їх будинках.

Людмила Олексіївна, 65 років:

“Вважаю, що це дуже важливе питання для нашого міста. Я, наприклад, живу в багатоквартирному будинку за адресою Маршала Бабаджаняна, 68. У нас теж є ОСББ. Але у нас навіть діючих сантехніка з електриком немає, не  кажучи вже про відповідну протипожежну безпеки. А це дуже важливо! Тому я дуже рада, що це питання підняли в нашій міськраді, і сподіваюся, що хоч в цьому плані наші ОСББ виправляться “.

Володимир Миколайович, 57 років:

“Я живу на Генерала Петрова і ми теж вже практично перейшли з ЖЕКу в ОСББ. Я думаю, що це одне з тих питань, яке повинно чітко контролюватися вищестоящими структурами ще на стадії оформлення ОСББ, а на голів повинна покладатися  окрема відповідальність на цей рахунок. Так що моя думка щодо цього питання дуже позитивна”.

Ірина Леонідівна, 34 роки:

“Ми живемо на Адміральському проспекті. І коли два роки тому у нас загорілося підвальне приміщення, виявилося, що в нашому ОСББ взагалі нічого немає для надання першої допомоги при пожежі. А кошти на це, в тому числі, з  нас збиралися. Загалом, викликали пожежників, все загасили, слава Богу, обійшлося без жертв. Але був сильний скандал, і ми навіть поміняли голову. Тому ця проблема дуже важлива, і голови ОСББ повинні чітко усвідомлювати свою відповідальність в цьому питанні “.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.