Субота, 25 Травня, 2024

Плани є, а грошей немає: проблемне відновлення Міжнародного аеропорту на півдні області

Одеська обласна та ізмаїльська влада сподіваються, що колись вони таки займуться відновленням законсервованого протягом багатьох років міжнародного аеропорту у південній частині регіону.

Докладніше про це у нашому сьогоднішньому матеріалі на odessa-future з посиланням на dumskaya.net.

Нещодавні події

Січень поточного року ознаменувався появою в одному з державних реєстрів інформації про те, що щодо Комунального підприємства “Аеропорт Ізмаїл” запланували діяльність, яка полягатиме в тому, що реконструюватиметься злітно-посадкова смуга та буде додано штучне покриття. Також реконструкція торкнеться зовнішнього освітлення, світлосигнальної системи, паркану та територіі, в цілому.

Що заплановано?

Так, заплановано досить великий обсяг робіт, який передбачає:

  • проведення ремонтних робіт, що поширюватиметься на існуючі жорсткі покриття, сколи та тріщини;
  • демонтажні роботи, які дозволять прибрати зруйновані плити та ущільнити грунтову основу та забезпечити демонтованій ділянці нове покриття;
  • укладання асфальтобетону;
  • розширення перону.

А віз і нині там…

Проте, як з’ясувалося, проектної документації щодо робіт в аеродромному комплексі та в будинках аеропорту все ще немає. І це при тому, що вибір проектних організацій був успішно завершений ще 2020-го.Але, як виявилося, кошти компаніям ніхто так і не виділив, тому вони не змогли нічого зробити, а до кінця 2021-го з ними було укладено низку додаткових договорів, згідно з якими термін реалізації робіт продовжився ще на один рік, через те, що не було фінансування.

Нагадуємо, що відповідно до Програми, яка дозволить реалізувати в Одеському регіоні Стратегію Євросоюзу на період 2020-2022-х, ізмаїльський аеропорт мають реконструювати за один мільярд сто вісімдесят мільйонів гривень.

Суму у двісті мільйонів буде виділено Ізмаїльською міськрадою, ще чотириста п’ятдесят – державою, а п’ятсот тридцять мільйонів – “партнерами”. Це призводить до висновку, що після завершення всіх робіт, у власності держави може залишитися лише об’єкт, представлений злітно-посадковою смугою, а все інше опиниться у приватних руках.

Але, виходячи з того, що відбувається, найімовірніше, цього теж не станеться.

Існування Ізмаїльського аеропорту починає свій відлік з 1944-го. На самому початку його використовували прикордонники, а пізніше військові моряки.

Після того, як розпався Радянський Союз, упродовж 1993-1997-х аеропорт не діяв. Проте 1997-го він став міжнародним, і з цього моменту для нього розпочався новий етап.

2001-ий ознаменувався тим, що аеропорт став ізмаїльською комунальною власністю.

Міською владою було виділено кошти для того, щоб відремонтувати приміщення та погасити борги із зарплат.

2006-го аеропорт знову перейшов у комунальну власність.Але область не була здатна матеріально його утримувати, і через трирічний термін його діяльність зупинилася.

2010-й ознаменувався прийняттям Одеською обласною радою рішення щодо того, щоб законсервувати основні аеропортові фонди.

Фото: dumskaya.net

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.