Середа, 29 Травня, 2024

Одесити просять не забудовувати територію Заводу шампанських вин

На перший день лютого передбачено аукціон з приватизації Одеського заводу шампанських вин. Стартова ціна лота – 87,4 млн грн. Нині біля колишнього підприємства ведуться роботи, створені задля створення Будинку художника. З цією метою орендовані деякі приміщення. Але в авторах проекту, які вкладають у нього гроші, є побоювання, що територію заводу забудують висотками. І проєкт його нового життя, у культурному руслі, загине. Далі на odessa-future.

Що викликало побоювання одеситів

Потрібно сказати, що побоювання не позбавлені ґрунту. Скільки корпусів заводів, старовинних будинки, частина з яких представляла велику культурну та історичну цінність для міста, пішло під ківш екскаватора! Для жадібних забудовників немає значення, наскільки цінним є той чи інший об’єкт. Головне – заробити гроші!

З погляду на ситуація, що становить небезпеку, відомі громадяни міста, у тому числі народний артист України Олексій Ботвінов, віце-президент «Всесвітнього клубу одеситів» Євген Голубовський, заслужений художник України скульптор Михайло Рева та багато інших діячів мистецтва та культури, звернулися до Фонду держмайна, Міністерство культури, до міської та обласної ради зі спільним зверненням.

У документі йдеться, що на території заводу реалізується масштабний проект ревіталізації, а саме – Музей сучасного мистецтва, 50 майстерень для художників, приміщення для театру, а стратегія розвитку арт-простору запропонована Маратом Гельманом, відомим арт-менеджером, колекціонером та галеристом .

Територія та її захисники

Незважаючи на те, що територія під майбутнім Будинком художника орендована до 2035 року, залишаються сумніви, що її не зачеплять.

Нагадаємо, що на території, яку намагаються сьогодні захистити небайдужі знаменитості міста, вирішено було відкрити Музей сучасного мистецтва, який нещодавно залишив колишнє приміщення на вулиці Леонтовича. Там зараз працює турецьке консульство.

Варто також зазначити, що дещо раніше було продано іншу компанію, яка виробляє вина, – “Одесавінпром”. На момент продажу до складу підприємства входило понад 200 одиниць різного майна: від транспортних засобів до технологічного обладнання. Це без урахування цехів та багатьох гектарів землі.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.