Історія Одеси неймовірно цікава. Біля її витоків стояли численні відомі і унікальні особистості абсолютно різних національностей, походження і положень в суспільстві. Напевно, це і визначило неповторний характер нашого міста і створило доброчинний “грунт” для мирного спільного проживання в Одесі різних народностей, пише “odessa-future.com.ua”.
Про те, що цих самих народностей в нашому місті завжди було більш ніж достатньо свідчать навіть самі назви вулиць і районів Одеси. Велика і Мала Арнаутська, Грецька і навіть легендарна Молдаванка, -ці назви, які є невід’ємною частиною історії нашого міста, кажуть все самі за себе.
Чимало вулиць Одеси названі на честь особистостей, які відіграли значну роль в житті нашого міста і, чиї імена одесити, таким чином, хотіли з вдячністю увічнити для нащадків.
Саме про одну з таких вулиць і унікальні об’єкти, розташовані на ній, піде мова в нашому сьогоднішньому матеріалі.
![](https://odessa-future.com.ua/wp-content/uploads/sites/15/2021/01/f-2-1-1.jpg)
У чому ж, власне, справа ?!
Справа в тому, що на вулиці Рішельєвській (яка, до речі, відноситься до історичної частини міста) знаходяться старовинні будівлі, які зіграли досить важливу роль у розвитку Одеси та позиціонуванні її як місто з високим культурним та освітнім рівнем.
Перша будівля-це знаменита друкарня Юхима Івановича Фесенко, одеського друкаря і видавця. Свого часу цей заклад став найвідомішим видавництвом Одеси. Продукція друкарні виходила тисячними тиражами і добре поширювалася. І з часом видавництво Фесенко набула розголосу по всій Російській імперії.
Друга будівля являє собою легендарний Великий Рішельєвський театр, що відкрився в 1912-тому році і, в якому виступали багато одеських зірок того часу, включаючи Леоніда Утьосова.
Так ось ці дві унікальні, з точки зору, історичного минулого нашого міста, будівлі хочуть зносити, і, по всій видимості, на їх місці планується побудувати черговий “хмарочос” або торговий центр.
![](https://odessa-future.com.ua/wp-content/uploads/sites/15/2021/01/foto-3-1-2-1.jpg)
Одесити “на сторожі” своєї історії
Коли наміри орендаря стали, як ніколи ясні, одесити і активісти міста вирішили не допустити знесення унікальних будівель, першим кроком до якого є спорудження паркану навколо них.
27 січня небайдужі мешканці нашого міста прийшли до будівлі, щоб не допустити появи злощасного паркану.
Про це журналістам “odessa-future.com.ua” розповів одесит, Дмитро Олександрович, який теж брав участь в “акції” з порятунку історичних об’єктів.
“Це просто повне беззаконня, якому немає кінця! Їм мало всього узбережжя, так тепер руки “дійшли” і до історичної частини міста. Не буде цього! “, – обурюється одесит.
![](https://odessa-future.com.ua/wp-content/uploads/sites/15/2021/01/foto-4-1-2-1.jpg)
Завбачливий хід
Орендар будівель, мабуть, передбачав такий хід подій, тому що найняв десяток міцних чоловіків, які приховували свої обличчя і не пускали нікого до паркану.
Одесити також не здавалися і намагалися відстояти історичні будівлі, тому на місце подій довелося викликати поліцію.
“Поліція прибула і з її боку, як зазвичай, особливих дій вчинено не було. Вони відразу заявили, що приїхали виключно для забезпечення порядку, тому що документи на паркан, звичайно, одразу же знайшлися”, – розповідає чоловік.
![](https://odessa-future.com.ua/wp-content/uploads/sites/15/2021/01/foto-5-1-1-1.jpg)
“Правда все одно за нами”
Незважаючи на те, що документи начебто є і паркан таки встановили, одесити не думають здаватися і знайшли чимало цікавих деталей, які свідчать про надзвичайну “законності” дій орендаря.
“Справа в тому, що на інформаційному щиті зображено проект, який пройшов через міську комісію з архітектури, Але до реальних планів забудовника цей проект не має ніякого відношення. Тому що, як виявилося, вся проектна документація виходила на будівництво будівлі з бетону і скла. Крім цього, на щиті зображено два окремих будівлі, а проектна документація зроблена на одне! Загалом, зображення на щиті-це обман “, – розповідає Дмитро Олександрович.
Крім цього, одесити з’ясували, що у забудовника відсутній дозвіл від Міністерства культури України, яке обов’язково має бути в такому випадку, адже будівництво буде проводитися в історичній частині міста і за участю історичних архітектурних об’єктів.
“Мало того, у всій цій незаконній історії виявився задіяний і будинок Нолл, який також розташований поруч із зазначеними двома будівлями і є пам’ятником архітектури. Цьому будівлі повинні були забезпечити охоронну зону, перед чим повинні були проводитися дослідні роботи. Звичайно, все це зроблено не було “, – каже одесит.
За словами чоловіка, ні активісти, ні одесити не мають наміру це просто так залишити, і збираються піднімати це питання на більш високому рівні.
“Ми будемо звертатися до міськради і все вищі інстанції, щоб перешкодити забудовнику знищити частину історичного фонду нашого міста, тим більше, що все це незаконно”, – говорить Дмитро.
Дуже сподіваємося, що одеситам, не дивлячись на всі майбутні труднощі (про які можна тільки здогадуватися, але у виникненні яких немає ні найменшого сумніву), все-таки зможуть відстояти ці два цінних для нашого міста будівлі і не допустять нахабного знищення нашої історії, чого останнім часом так сильно бажають недоброзичливці Одеси.