Субота, 25 Травня, 2024

Коли ж це закінчиться ?! Беззаконня в історичному центрі Одеси

Історія Одеси неймовірно цікава. Біля її витоків стояли численні відомі і унікальні особистості абсолютно різних національностей, походження і положень в суспільстві. Напевно, це і визначило неповторний характер нашого міста і створило доброчинний “грунт” для мирного спільного проживання в Одесі різних народностей, пише “odessa-future.com.ua”.

Про те, що цих самих народностей в нашому місті завжди було більш ніж достатньо свідчать навіть самі назви вулиць і районів Одеси. Велика і Мала Арнаутська, Грецька і навіть легендарна Молдаванка, -ці назви, які є невід’ємною частиною історії нашого міста, кажуть все самі за себе.

Чимало вулиць Одеси названі на честь особистостей, які відіграли значну роль в житті нашого міста і, чиї імена одесити, таким чином, хотіли з вдячністю увічнити для нащадків.

Саме про одну з таких вулиць і унікальні об’єкти, розташовані на ній, піде мова в нашому сьогоднішньому матеріалі.

У чому ж, власне, справа ?!

Справа в тому, що на вулиці Рішельєвській (яка, до речі, відноситься до історичної частини міста) знаходяться старовинні будівлі, які зіграли досить важливу роль у розвитку Одеси та позиціонуванні її як місто з високим культурним та освітнім рівнем.

Перша будівля-це знаменита друкарня Юхима Івановича Фесенко, одеського друкаря і видавця. Свого часу цей заклад став найвідомішим видавництвом Одеси. Продукція друкарні виходила тисячними тиражами і добре поширювалася. І з часом видавництво Фесенко набула розголосу по всій Російській імперії.

Друга будівля являє собою легендарний Великий Рішельєвський театр, що відкрився в 1912-тому році і, в якому виступали багато одеських зірок того часу, включаючи Леоніда Утьосова.

Так ось ці дві унікальні, з точки зору, історичного минулого нашого міста, будівлі хочуть зносити, і, по всій видимості, на їх місці планується побудувати черговий “хмарочос” або торговий центр.

Одесити “на сторожі” своєї історії

Коли наміри орендаря стали, як ніколи ясні, одесити і активісти міста вирішили не допустити знесення унікальних будівель, першим кроком до якого є спорудження паркану навколо них.

27 січня небайдужі мешканці нашого міста прийшли до будівлі, щоб не допустити появи злощасного паркану.

Про це журналістам “odessa-future.com.ua” розповів одесит, Дмитро Олександрович, який теж брав участь в “акції” з порятунку історичних об’єктів.

“Це просто повне беззаконня, якому немає кінця! Їм мало всього узбережжя, так тепер руки “дійшли” і до історичної частини міста. Не буде цього! “, – обурюється одесит.

Завбачливий хід

Орендар будівель, мабуть, передбачав такий хід подій, тому що найняв десяток міцних чоловіків, які приховували свої обличчя і не пускали нікого до паркану.

Одесити також не здавалися і намагалися відстояти історичні будівлі, тому на місце подій довелося викликати поліцію.

“Поліція прибула і з її боку, як зазвичай, особливих дій вчинено не було. Вони відразу заявили, що приїхали виключно для забезпечення порядку, тому що документи на паркан, звичайно, одразу же знайшлися”, – розповідає чоловік.

“Правда все одно за нами”

Незважаючи на те, що документи начебто є і паркан таки встановили, одесити не думають здаватися і знайшли чимало цікавих деталей, які свідчать про надзвичайну “законності” дій орендаря.

“Справа в тому, що на інформаційному щиті зображено проект, який пройшов через міську комісію з архітектури, Але до реальних планів забудовника цей проект не має ніякого відношення. Тому що, як виявилося, вся проектна документація виходила на будівництво будівлі з бетону і скла. Крім цього, на щиті зображено два окремих будівлі, а проектна документація зроблена на одне! Загалом, зображення на щиті-це обман “, – розповідає Дмитро Олександрович.

Крім цього, одесити з’ясували, що у забудовника відсутній дозвіл від Міністерства культури України, яке обов’язково має бути в такому випадку, адже будівництво буде проводитися в історичній частині міста і за участю історичних архітектурних об’єктів.

“Мало того, у всій цій незаконній історії виявився задіяний і будинок Нолл, який також розташований поруч із зазначеними двома будівлями і є пам’ятником архітектури. Цьому будівлі повинні були забезпечити охоронну зону, перед чим повинні були проводитися дослідні роботи. Звичайно, все це зроблено не було “, – каже одесит.

За словами чоловіка, ні активісти, ні одесити не мають наміру це просто так залишити, і збираються піднімати це питання на більш високому рівні.

“Ми будемо звертатися до міськради і все вищі інстанції, щоб перешкодити забудовнику знищити частину історичного фонду нашого міста, тим більше, що все це незаконно”, – говорить Дмитро.

Дуже сподіваємося, що одеситам, не дивлячись на всі майбутні труднощі (про які можна тільки здогадуватися, але у виникненні яких немає ні найменшого сумніву), все-таки зможуть відстояти ці два цінних для нашого міста будівлі і не допустять нахабного знищення нашої історії, чого останнім часом так сильно бажають недоброзичливці Одеси.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.