Середа, 29 Травня, 2024

Через колишнього керівника Аккерманськоі фортеці ледве не зірвалася археологічна експедиція

Колишнім керівником фортечної споруди в Білгород-Дністровському була відправлена ​​скарга до Міністерства культури щодо шкідливого характеру дослідницьких робіт, які проводяться археологами на місці, де розташовується давня фортифікаційна споруда, через що виникла загроза проведення в поточному році експедиційного археологічного дослідження в даній місцевості, пише odessa-future.com.ua.

Це стало відомо, завдяки досліднику форту, вченому Андрію Красножон, який зараз є заступником керівника фортечної споруди. Детальніше про це в нашому матеріалі з посиланням на dumskaya.net

Раптові новини 

Як заявляє вчений колишній керівник почав висувати заперечення проти того, щоб продовжити дослідження , коли у вересні минулого року приїжджали представники культурного міністерства. 

Вчений пояснює, чому поставився до цієї новини з подивом. Виявляється, до цих подій, в липні минулого року, ним самим, колишнім керівником споруди і експедиційним керівником була проведена прес-конференція, коли розкопки були в самому розпалі і повідали про хід поточних робіт, про те, що вже вдалося знайти і виявити (на той момент це вже були артефакти у вигляді унікального тумара і розкритих перших підвальних приміщень) і про те, як планується проводити подальшу співпрацю (наприклад, археологи отримали пропозицію про те, щоб організувати стаціонарну експедиційну станцію прямо на місці).Під час конференції на цю тему, відтепер уже екс-керівник, говорив дуже доброзичливо і з урахуванням самого комплиментарного образу. 

Процес продовжиться 

Ка говорить учений, експедиційні дослідження все-таки триватимуть в поточному році. Міністерством культури була змінена тактика, внаслідок того, що також в питання втрутилися деякі народні депутати. 

Як заявляє вчений, приблизно в липні дослідні роботи продовжаться, на тій же території, – близько шістнадцятоі баштовоі споруди при Акермані, де в минулому році виявили римську вулицю і пару турецьких споруд з підвальними приміщеннями. 

Як бачимо, неприємні сюрпризи можливі і мають місце в абсолютно будь-якій сфері діяльності. Напевно часто, і цілком може бути, що і в цій ситуації, так відбувається внаслідок людської заздрості, – коли комусь вдається реалізувати щось дуже грандіозне і сенсаційне, завжди знайдеться той, хто дуже постарається перешкодити цьому процесу і порушити його. Ми дуже сподіваємося, що всупереч всім недоброзичливцям і заздрісникам одеським археологам все ж вдасться реалізувати всі свої плани і закінчити необхідні роботи, за допомогою і завдяки яким історія Одеського краю точно поповнився новими фактами і артефактами, які стануть черговим свідченням її незвичайного і захоплюючого розвитку. 

Фото:  dumskaya.net

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.