Субота, 15 Червня, 2024

Найзнаменитіші собаки Одеси: одеські собачі монументи

На початку липня всі любителі собак зі своїми улюбленцями відзначали свято у вигляді Всесвітнього дня собак. Те, що цим чотириногим відведене своє свято, на наш погляд, є цілком заслуженим, бо їх відданість і безумовна любов – це безцінний дар для людини.

Якщо вам скажуть, що в Одесі собаки не в пошані, і вся любов належить тільки і суто котам, то ви не вірте. У нашому місті цих неймовірно відданих і щирих чотирилапих друзів також дуже і дуже люблять. Деякі з них є справжніми всенародними улюбленцями, а деякі навіть визнаними героями, які мають власні нагороди, і які брали участь у багатьох важливих операціях та подіях, забезпечуючи одеситам спокійне та мирне життя.

У нашому матеріалі з посиланням на odessa-life.od.ua ми розповімо про найвідоміших одеських псів і їх пам’ятники. 

Історія одеського Хатіко 

 

Наше місто, на жаль, не дуже багате на “собачі арт-об’єкти”. Однак, тим не менш, вони все ж зустрічаються. 

Можна вважати, що поява “класичного” пам’ятника собаці на території Одеського регіону відбулося в 2016-тому, а його місцем розташування стало місто Чорноморськ. Меморіал зображує сенбернара по кличці Лорд, який символізує собачу відданість і вірність. 

Приблизно тринадцять років тому в штаті Чорноморської поліклініки працював чоловік похилого віку. Він і був господар згаданого пса. У відданого пса була звичка щоранку супроводжувати господаря на роботу, а щовечора – зустрічати його. 

Коли чоловік пішов з життя, пес вирішив влаштуватися близько поліклінічного закладу, де він чекав свого улюбленого господаря протягом практично десяти років. Городяни годували його, а хтось навіть намагався взяти його собі, проте пес щоразу повертався на те ж саме місце … 

Про заслуженого пса Рима 

А ось в Одесі в приміщенні Народного музею, який присвячений такому органу, як Одеська поліція, є свій чотирилапий герой. 

Пес Рим – це службово-розшукова вівчарка.Він перебував на міліцейській службі, з великим успіхом брав участь в боротьбі зі злочинцями в сімдесятих роках минулого століття. За допомогою його медалей можна багато чого зрозуміти, – за допомогою цього пса розкрили двісті злочинних діянь, затримали п’ятсот двадцять шість злочинців. Існують підрахунки, що цей пес навіть допоміг виявити і вилучити майно, загальна сума якого становить сто сорок п’ять тисяч у рублевому еквіваленті. 

Близько шістдесяти нагород, які були отримані чотирилапим правоохоронним співробітником Римом були передані музейному закладу онуком кінолога, який працював з іменитим псом. 

Від старовинних до сучасних часів 

Кожен одеський собачий монумент має власну цікаву історію своєї появи. Причому ці історії відносяться до абсолютно різних епох і часових періодів – одні були створені і встановлені ще за часів тієї самої “Старої Одеси”, ну, а інші з’явилися вже в сучасний час і з легкої руки деяких сучасних скульпторів. Так що дивлячись на ці, такі різні, і в той же час, такі унікальні, скульптури можна, окрім авторського стилю та манери того чи іншого скульптора, простежити відтінки і відгомони часу, коли був створений кожен з цих чудових і унікальних монументів.

Дама із собачкою 

В “Аркадійському” санаторному закладі на тому місці, де колись розташовувалася дача такоі відомоі людини, як Параскев, можна побачити прекрасну скульптуру (яка найімовірніше зображує Діану) з псом. 

Міськсадівські пси

Також милий пес зображений скульптурною композицією, яка називається “Одеським часом” на території Міського саду. 

До речі, тут же поруч з одним рестораном можна побачити монумент, де зображений юнак у супроводі вірного пса. 

Монументально-живі пси

Сабанський провулок прикрашає скульптура, якою зображений мопс. До слова, він дуже схожий на справжнього живого пса. 

Вулиця Успенська порадує вас двома собаками-охоронцями, які розташовані по сусідству з зупинкою тролейбусів. Здалеку їх теж можна прийняти за звичайних вуличних псів, які присіли і відпочивають, не забуваючи з інтересом оглядати місцевість. 

Залізний друг

Ольгіївська стала домом для залізного пса, який був створений одним з одеських скульпторів.

Одеські зниклі собачі монументи 

Розповідаючи про відомих одеських псів і про скульптури, які їм присвячені, не можна не згадати про тих з них, які являють собою сумно-цікаві втрати. 

Про зниклу Діану і собак 

Дана одеська скульптура наділена воістину загадковою долею. Ще у вісімдесятих роках її можна було побачити на території архітектурного факультету при Одеському інженерно-будівельному інституті. Однак потім вона кудись зникла, причому аж до сьогоднішнього дня одеські краєзнавці зайняті спробами щодо розгадки загадки її зникнення і місця, де вона може перебувати. 

Монумент з озвірілим собачкою 

Ще одним прикладом є скульптура, яка була створена Євгеном Волокіним, і яка розташовувалася на території сучасного Олександрівського проспекту. Цей монумент був представлений композицією, – хлопчик, поруч з яким був озвірілий собачка, який зубами тягнув штанину юнака. Монумент був дуже реалістичним і якісно виконаним. А ось де він знаходиться зараз і навіщо його прибрали з колишнього місця, – поки абсолютно невідомо. 

Такса з гумором 

У 2003-му вулиця Катерининська була прикрашена новим жартівливим “пам’ятником”, – “пісяючою” таксою (це одеська жартівлива відповідь всесвітньо відомому монументу “пісяючого” хлопчика) . Однак одесити недовго посміхалися, дивлячись на нову скульптуру, тому що бронзовий монумент був дуже швидко вкрадений, а багато одеситів, які не встигли його побачити вживу пізніше сперечалися про те, чи існував він взагалі.

Ось такі вони, улюблені одеські пси, які увічнено у вигляді пам’ятників і скульптур, і про які не перестають згадувати і говорити. Правда, свою “скульптурну” лапу “на вдачу і щастя” вони вам протягнути не зможуть, але зате ви можете погладити її самі, і це точно подарує вам трішки щастя і вдачі. 

Фото: 048.ua; odessa-life.od.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.