Середа, 17 Липня, 2024

Транспортні зміни: про нові цифрові інновації у правилах користування одеським міським транспортом

Незважаючи на військові дії, Одеса намагається підтримувати свою життєдіяльність та вчитися жити в непростих умовах війни.

Міська інфраструктура, попри всі труднощі, також продовжує працювати. Проте, з урахуванням воєнного часу, до цієї сфери життя міста періодично вносяться певні зміни та корективи.

Наприклад, одеський громадський транспорт весь час початку війни пережив вже кілька своєрідних етапів нововведень.

Так, за цей період було обмежено та відновлено певні маршрути, було введено комендантську годину, яка також вплинула на роботу транспорту, пізніше почалися розмови про підвищення вартості на проїзд через проблеми з бензином тощо.

А нещодавно в Одесі оприлюднили перелік оновлених правил, які стосуються громадського транспорту, а точніше – користування ним.

Нововведення, які будуть відображені в документі, міститимуть термін “цифровізація системи міськтранспорту” та згадувати про цифрові інновації.

Докладніше про це у нашому матеріалі odessa-future.com.ua, з посиланням на УСІ.

Що додали?

Документ оновили за допомогою введення положень, в яких йдеться про те, щоб цифровізувати систему одеського міськтранспорту, а також про безготівковий варіант оплати та про “валідатори”, які забезпечують безготівкову оплату за проїзд.

Крім цього, у документі згадується про електронні проїзні, які можна буде пред’являти кондуктору прямо на смартфоні.

Зазначимо, що зараз придбання електронних талонів для оплати за проїзд можливе, використовуючи програму Транспод або Приват24.

Крім цього, проект містить нововведення, представлені: валідацією (процесом, який передбачає реєстрацію або перевірку проїзних документів), “мобільним терміналом”, “електронним квитком” та “системою автовизначення транспортного засобу” (йдеться про застосування спеціалізованого програмного забезпечення, яке має на меті контроль за рухом міського транспорту, використовуючи прийоми глобального позиціонування).

Можливість все змінити

Варто зазначити, що до 17-го червня 2022-го в одеситів є можливість подання зауважень та пропозицій до вищезазначеного проекту Міськради.

Нагадуємо, що високі ціни на бензин та його дефіцит спричинили те, що в Одесі та області планується підвищення вартості проїзду в транспорті.

Ну, а остаточним запровадженням безготівкової оплати в одеському міському транспорті запам’ятався 2021-ший, коли одесити вперше зіткнулися з валідаторами, електронними талонами, правилами їхньої дії тощо. Тоді про себе дали знати явні недоліки нової системи, які, зокрема, виражалися в тому, що придбані талони не відображалися у в додатку. Також одесити стали помічати, що завчасне придбання талонів є невигідним, тому що термін, протягом якого вони можуть бути дійсними, доволі короткий. Тому в Одесі користувачі міськтранспорту майже одноголосно дійшли висновку про те, що купувати талони найкраще прямо напередодні поїздки.

Фото: УСІ

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.