Середа, 19 Червня, 2024

Рафтинг та найкращі інстаграмні локації в Мігеї

Збираючись у відпустку, ми часто обираємо між екстремальним відпочинком і так званим «матрасним» відпочинком. Але щоб ви не обрали, влітку будь-якими видами відпочинку найкраще займатись на природі. А що робити якщо у сім’ї чи компанії друзів інтереси у всіх різні? Тоді варто вибрати такий курорт, де і матрацювати вийде красиво, і екстремальнювати можна по-повній.

Насправді таких місць в Україні не так багато. Один із них – молодий курорт Мігея на березі Південного Бугу. У цій статті ми розповімо про Мігею і допоможемо вам вирішити, чи варто туди їхати.

Туристичне село Мігія

Село Мігія розташоване на лівому березі Південного Бугу за 4 години їзди на машині від Києва та 3 години їзди від Одеси. Вигідне географічне положення, а ще унікальний для степової частини України скелястий ландшафт, зробили це місце дуже відомим серед різних туристів.

Найбільш популярна назва цієї місцевості «Мігея» стала своєрідним брендом, що символізує активний відпочинок і крутий рафтинг. Але останнім часом сюди стали приїжджати не лише туристи-водники, а й автотуристи, скелелази, йоги, любителі пішохідних трекінгів та просто відпочиваючі.

Мігея стала популярним місцем відпочинку завдяки унікальній заповідній природі, яка входить до складу Національного природного парку «Бузький Гард», зручного розташування та красивої бурхливої ​​річки. Річка Південний Буг походить від слова «Бог», вона наповнює життям і силою ці місця з давніх-давен. Південний Буг у районі села Мігея – це унікальна туристична локація для активного відпочинку.

Рафтинг у Мігеї

Річка Південний Буг у Вінницькій та Миколаївській області утворює безліч порогів та перекатів, найвідомішими з яких стали Мігейські пороги. У Миколаївській області в районі села Мігія на ділянці за 5 км розташувалося одразу кілька цікавих для рафтингу порогів, які вже давно уподобали водні туристи та спортсмени-слаломісти. Спортсмени проводять тут тренувальні збори та чемпіонати України з водного слалому. З розвитком комерційного рафтингу, в Мігіє з’явилося безліч турклубів, які пропонують свої послуги простим туристам-новачкам, які хочуть покататися по порогах і спробувати рафтинг.

Про рафтинг багато хто знає завдяки популярним рафтинг-турам у Туреччині та в Карпатах по гірських річках. Рафтинг дозволяє кожному відчути силу стихії води. Цей вид активного відпочинку заряджає енергією та позитивом. Рафтинг набагато простіше і доступніше для новачків, ніж, наприклад, стрибки з парашутом або заняття альпінізмом. Тому що рафтинг доступний практично кожному охочому, неенерговитратний та безпечний. Для участі в рафтингу не важлива вага людини, вік та фізичні дані. Кожен може сісти в рафт і веслувати. Але, звичайно ж, потрібна певна сміливість і рішучість від туриста, щоб направити свій човен у бік вируючого потоку з камінням, хвилями та вирами.

Для проходження порогів знадобиться спеціальне спорядження – човен, весло, каска та рятувальний жилет, а також гід-інструктор, який проведе за маршрутом та забезпечить безпеку на сплаві.

рафт

Для рафтингу можна вибрати великий восьмимісний рафт, байдарку чи одномісний пакрафт. У рафті можна сплавлятися великою компанією. У кожному рафті обов’язково є інструктор з рафтингу, який керує човном, дає команди учасникам-гребцям, які сидять на бортах і стежить за безпекою. Чим менший плавзасіб, тим екстремальнішим буде рафтинг. Проходячи пороги в маленькій байдарці або пакрафті, ви відчуєте кожну хвилю і перекат, на відміну від великого рафта, який маленькі пороги «продавлює». Але і можливість перевернутися і викупатися в порозі в маленькому човні набагато вища. При сплаві на пакрафті учасник керують човном сам, а інструктор пливе поруч у своєму пакрафті, підказує як веслувати та страхує у разі оверкіля.

Перед рафтингом усі учасники обов’язково прослуховують інструктаж, а відпрацьовують техніку управління плавзасобом на спокійній воді. Слід зазначити, що Південний Буг є рівнинно-порожистою річкою, тобто між порогами знаходяться абсолютно спокійні ділянки гладкої води, що ідеально для рафтерів-початківців. На відміну від гірських річок, де вся річка є одним суцільним порогом, і перепочити просто немає часу, на Південному Бузі можна встигнути купуватися, сфотографуватися та помилуватися навколишньою заповідною природою.

Ще один вид водних туристів, які приїжджають на Мігейські пороги, – це каякери. Вони сплавляються по річці на одномісних поліетиленових білихводах каяках. Каякери приїжджають на пороги відточувати свою майстерність, маючи за плечима досвід веслування на спокійній воді та інших порогах. Для каякерів-новачків клуб Kyivkayaks тут проводить «Школу каякінгу», в якій каякерів-новачків вчать проходити пороги досвідчені тренери, забезпечуючи страховку та порятунок, оскільки переворот при проходженні порогів на пластиковому каяку для новачків неминучий.

Рафтинг у Мігеї досить безпечна активність, оскільки пороги на Південному Бузі невеликі. Влітку рівень порогів становить лише 1-2 категорії складності, а навесні у високу воду може доходити максимум до 3 категорії складності. На порогах можуть сплавлятися абсолютні новачки і навіть діти у супроводі батьків та інструктора.

Замовляти рафтинг у Мігеї на сайті туркомпанії найкраще заздалегідь, особливо у гарячий сезон. Можна вибрати сплав на 1 день або тур Мігейськими порогами на вихідні, а також в туркомпанії можна замовити скелелазіння, трекінг і проживання в Мігеї.

Найінстаграмніші місця в Мігеї

Релаксовий відпочинок на березі Південного Бугу також можливий і не менш цікавий. Такий відпочинок включатиме ночівлю в наметі, ранкову каву з видом на річку, купання у «природних джакузі» серед гранітних скель та фотографування у найкрасивіших туристичних локаціях у Мігеї. Деякі туристичні місця навіть обладнали для фотографування, і тепер зробити кадр тут стало новою традицією для всіх гостей молодого курорту.

фото зона в Мигее

Чотири найпопулярніші місця для фото в Мігеї:

  1. Оглядовий майданчик над Радоновим озером – це обладнана туристична локація на висотці 72 м над так званим Радоновим озером, яке насправді є затопленим гранітним кар’єром. Вигляд тут просто зачаровує. На майданчику місцева влада встановила кілька скульптур для аматорів сфотографуватися з гарним краєвидом. Завдяки тому, що фотозона знаходиться прямо на жвавій трасі P06, сюди заїжджають не тільки туристи, що відпочивають у Мігеї, а й гості, які проїжджають повз.
  2. Протичанська скеля з краєвидом на поріг «Інтеграл» — ця локація була візитівкою села до появи оглядового майданчика над Радоновим озером, але й зараз продовжує залишатися місцем із найкрасивішою панорамою на Південний Буг. Щоб забратися на скелю, потрібно витратити трохи часу та сил, але це зовсім не складно. Протичанська скеля входить до складу заповідника «Бузький Гард», і працівники нацпарку промаркували стежку на вершину, а також встановили вказівники та пам’ятні знаки для туристів. Піднявшись по крутій стежці, ви опинитеся на вершині скелі, що окремо стоїть, що височить над річкою з одного боку і над селом іншої. Тож панорама відкриється на всі 360 градусів. Прямо перед скелею річка Південний Буг робить кілька зигзагів та поворотів і утворює лінію, що нагадує туристам-водникам знак «інтеграл». Саме вони дали цю народну назву порогу «Інтеграл». Географічна назва цього порога – «Запорізька». Це найбільший поріг на цій ділянці річки.
  3. Захід сонця над кемпінгом «Зелена Черепаха» — фотолокація, яку вигадали самі туристи. У Мігеї є кілька скель, на які можна забратися, щоб помилуватися гарними краєвидами. Одна з таких скель знаходиться біля наметового кемпінгу «Зелена Черепаха», розташованого за адресою с. Мигія вул.Первомайська 5. Туристи, що відпочивають тут, мають унікальну можливість, увечері, після літньої спеки і смачної вечері, наповнити кухоль ароматним чаєм або глінтвейном, піднятися по стежці на скелю і неспішно споглядати місцеве «кіно» — як сонце сідати над річкою за лінією горизонту, освітлюючи золотими променями будинку, дорогу та природу Південного Бугу. Саме в цей момент відчувається, як час гальмує свій біг і дає можливість просто насолоджуватися життям. А гарні фотографії на згадку забезпечені всім, навіть тим, хто не любить ділитися враженнями у соцмережах. Але такою красою обов’язково захочеться поділитись. Детальніше про кемпінг “Зелена Черепаха” тут https://migeya-rafting.camp.
  4. Будинок млина Скаржинського XIX століття – фотолокація для поціновувачів історії та архітектури. Старовинний будинок млина зберігся до наших днів майже без змін з 1888 року. У XX столітті млин був перетворений на ГЕС, потім довгий час будівля пустувала. Зараз мінігідроелектростанція знову працює. Всередину будівлі зайти не можна, а ось сфотографуватися на тлі старовинних мурів можна. А ще можна пройтися містком з оглядовим майданчиком на поріг Млиновий та затоку річки. Ще кілька років тому, коли Мігейська міні-ГЕС не працювала, цей поріг був найбільшим і найцікавішим для рафтингу на всьому Південному Бузі. Але після запуску роботи турбін поріг Млиновий обмілів, і тепер рафтерський маршрут проходить іншою протокою річки. А на це місце туристи приїжджають лише сфотографуватися та купуватись у «природних джакузі».

У Мігеї є ще чимало гарних місць, які вам покажуть гіди на рафтингу і які можна знайти самому, прогулюючись берегами або катаючись велосипедом.

Закат в Мигее

Де зупинитися в Мігії

До Мігії приїжджають зазвичай на 2-3 дні, і у туристів виникає питання, де переночувати. Оскільки Мігея молодий курорт, ви не знайдете тут п’ятизіркові готелі та дорогі ресторани. Але попит народжує пропозицію і за останні роки, тут з’явилося кілька готелів та котеджів різної цінової категорії.

Найпопулярніші готелі для відпочинку в Мігеї:

  • Готель «Маєток» – найкомфортніший і найдорожчий готель у Мігеї, складається з великої будівлі з номерами з панорамою на річку та рестораном, в якому полюбляють святкувати весілля мешканці області.
  • Готель «Гостинний Двір» складається з невеликих сімейних котеджів з окремими входами, також є корпус з номерами. Розташований готель осторонь дороги на березі річки.
  • Мотель «Три бажання» дуже зручно розташований біля траси на Миколаїв. У мотелі кімнати з вигодами в номері, але дуже прості. Є придорожнє кафе та альтанки.

Але в Мігею приїжджають не за відпочинком у готелях, а щоби насолодитися природою Побужжя, а для цього найкраще вибрати відпочинок у наметах. Раніше багато туристів відпочивали тут дикуном, але зараз з’явилися туристичні кемпінги, які дають можливість відпочивати в наметах з комфортом і не завдавати шкоди заповідній природі.

кемпинг Зелена Черепаха

Найпопулярнішим наметовим кемпінгом у Мігеї став кемпінг «Зелена Черепаха» завдяки сучасній інфраструктурі, зеленій території та зручному розташуванню. Кемпінг знаходиться прямо на березі річки з одного боку, і поряд з дорогою з іншого боку, тож до нього зручно під’їхати туристам, які переважно приїжджають сюди на своїх автомобілях. Також у кемпінгу організовують трансфери на мікроавтобусах для туристів із Києва та інших міст. У кемпінгу можна зупинитися зі своїм наметом або орендувати на місці намет, спальний мішок та каремат. У кемпінгу можна замовити харчування або скористатися кухнею самообслуговування для самостійного приготування їжі. Серед активностей для туристів, які пропонує кемпінг є кілька маршрутів для рафтингу, скелелазіння та трекінг.

Поруч із Радоновим озером відкрився кемпінг «Протичанський», в якому можна зупинитися з наметами, але зручності будуть простішими. Місце розташування кемпінгу досить прохідне, недалеко від місця відпочинку продають шашлики та пиво на розлив.

У сусідньому селі Грушівка відкрився кемпінг «Брояка», в якому, крім проживання в наметах, туристам пропонують ще туристичні будиночки, без зручностей, проте максимально наближені до природи. Тут також можна замовити харчування та рафтинг. Дорога у кемпінг лежить із міста Первомайськ. Щоб погуляти популярними пам’ятками Мігеї, потрібно буде додатково добиратися до села на машині. А ось сплавитися по Мігейських порогах можна прямо з кемпінгу, адже він розташований на березі Південного Бугу просто з іншого боку річки. Село Мігія на лівому березі, а село Грушівка на правому.

вид на Мигейский порог Интеграл

Літній курорт Мігея ще молодий і розвивається, тому тут ви не знайдете «мережеві готелі» і дорогі ресторани. Це швидше місце для шукачів пригод та дослідників нових унікальних місць в Україні. Мігея чудове місце для рафтингу і любителів водних whitewater активностей, а також для всіх, хто любить відпочинок на природі.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.