Середа, 29 Травня, 2024

Незвичні місця в Одесі, де можна усвідомити всю повноту вражень

Всім відомо, що хоч раз в житті в Одесі таки треба побувати. Це унікальне місто вас смачно нагодує, поділитися з вами фірмовими історіями зі свого цікавого минулого, і звичайно ж, побалує ласкавим морським прибоєм. 

Але нерідко у тих, хто таки приїжджає до Південної Пальміри, виникає питання щодо того, чим же зайнятися після того, як з ранку вже встиг відпочити на пляжі і наїстися різними місцевими делікатесами, пише odessa-future.com.uа.

У нашому матеріалі з посиланням на lotsia.com.ua ми розповімо вам про місця, серед яких, ви точно знайдете те, яке буде до душі саме вам. 

Оригінальна вулиця 

Недалеко від місця, де розташована Дворянська, розташовується ще одна цікава вулиця. Її назву одесити присвятили одеському міському голові Миколі Новосельському, завдяки якому у другій половині дев’ятнадцятого століття в Південній Пальмірі з’явилося унікальне сучасне явище у вигляді водопроводу. 

Там же ви можете побачити Стіва Джобса, а точніше його скульптуру, матеріалом якої є окремі металеві автомобільні, мотоциклічні і велосипедні запчастини. А ось ініціатива по установці статуї належить студентам і ректорату з навчального закладу Держакадемія з технічного регулювання якості. 

Також ця одеська вулиця є місцем розташування музею, де можна побачити епіграфіку старого міста.

Одесити називають це місце цегляним музеєм, проте крім самоі цегли, колекція містить дивовижні старовинні речі у вигляді оригінальної пляшки, в якій колись був відомий шустівський коньяк, якому понад двісті років, пляшечки, яка служила продажною тарою для героїну , коли його рекламували як засіб, який допоможе в боротьбі з хворобами і багато чого іншого. 

Однак не забувайте уточнювати час роботи, тому що місцем знаходження музею по суті є квартира його власника. 

Сховане надбання 

Йдеться про вулицю Чорноморську, яка є трохи захованою від погляду перехожих, однак це не применшує її гідності. Також як і її невелика протяжність і наявність всього лише однієї забудованої боку, які тільки додають цьому місцю шарму. 

Ця вулиця описана в творах Костянтина Паустовського. І йому присвячено розташований там музейний заклад, – такий же затишний і камерний. Однак відвідати його потрібно, навіть через лавку, з якої відкривається приголомшливий вид. 

А якщо вам пощастить потрапити туди тоді, коли цвіте акація, тоді ви точно повторно полюбите життя. 

Нетуристичний маршрут 

Щоб враження були максимально повними, потрібно піші прогулянки чергувати з громадським транспортом, а точніше поїздками на ньому. Однак, щоб не опинитися в товкучці, є одна цікава ідея, яка стосується Очеретяного маршруту. 

Херсонський сквер служить відправною точкою для трамвайного маршруту під номером двадцять.Він подарує вам можливість проїхатися повз очеретяних полів і опинитися на зупинці, яка розташовується прямо на території Хаджибейського лиману. Ця місцевість, звичайно, є трохи специфічною, однак якщо є гарний настрій і компанія, поїздка може перетворитися на прекрасну і навіть романтичну пригоду. 

Неповторний базар 

На Старокінному ринку можна отримати одразу кілька задоволень. Перше з яких полягає в тому, що ви опинитеся на легендарній Молдаванці і М’ясоїдівській, – тих самих, які оспівані одеськими піснями. Друге, звичайно, подарує вам можливість побачити що таке блошиний ринок по-одеськи, який тут називають тільки Старокінкою. Головне, не забувати про те, що час роботи тут тільки у вихідні дні. Так що хорошого вам відпочинку, тільки уважно стежте за своїм гаманцем. Незважаючи на мирну і гуморну обстановку, потрібно пам’ятати, що всі бабелівські герої народилися саме на Молдаванці. 

Одеський район з особливою історією 

 

Звичайно, мова йде про Чорноморку. Близько двісті років тому це місце служило місцем розташування для німецького села, яке в оригіналі було “Веселим селом”. 

У радянський період це місце стало територією дачного селища, і на сьогоднішній день здається, що тут час зупинив свій відлік. 

Там відсутні гучні розваги, грандіозні супермаркети та інші сучасні цивілізаційні об’єкти. Однак територія має природний і практично дикий пляж, декілька маленьких сільських вуличок і невелике прибережне кафе.Це абсолютно не та Південна Пальміра, яку знають зараз, проте та, яка оспівана Буніним і Купріном. 

Дістатися сюди можна за допомогою трамвая, відправною точкою якого є Старосінна площа. 

Легендарний кіношний об’єкт 

Одеська кіностудія стала місцем, де засяяла зірка багатьох культових особистостей кіно. Тут було знято величезну кількість знаменитих фільмів, які назавжди увійшли в золотий фонд вітчизняного і зарубіжного кінематографу. Тому, звичайно, екскурсія в це місце буде неймовірно цікавою і надихаючою. 

Важливо відзначити, що цей сезон порадує одеситів і гостей міста тим, що кіностудією запускається унікальний проект, який складається з безкоштовного показу найвідоміших її фільмів, тільки необхідно заздалегідь записуватися. Уже з перших днів літа кінокартини можна буде побачити тут щосереди. 

Ну, а після кіносеансу можна скористатися нагодою і насолодитися красою Французького бульвару, прогулявшись в цій історичній частині міста і дійти аж до моря прямо до пляжноі зони. Туди ви можете потрапити пішим ходом чи за допомогою канатної дороги, що також є тією ще пригодою. 

Південна Пальміра рясніє великою кількістю чудових місць, де можна відпочити самим різним чином. Однак на початку необхідно трохи звикнути до міста, і дізнатися про нього більше, щоб потім сюди можна було повернутися і точно не переживати з приводу того, що вам нема чим себе зайняти.

Фото : lotsia.com.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.