Середа, 29 Травня, 2024

Місця Одеської області, де варто побувати

Південна Пальміра знає, як і чим дивувати. Однак і у нашій області є багато чого цікавого, – від бессарабських степів, до виноградників, лиманів, унікальних пам’яток та інших дивовижних місць. 

У нашому матеріалі на odessa-future, з посиланням на myod.info, ми розповімо про місця в нашій області , які точно потрібно побачити кожному. 

Про Шабовський винний культурний центр

 

Якщо ви виїжджаєте з нашого міста, то приблизно через годину ви опинитеся на цьому місці. Воно було відкрито в 2009-тому і його головна мета полягає в підвищенні культури споживання благородного алкоголю. 

Розташування центру знаходиться в найдавнішому виноробському європейському регіоні. Його традиції корінням сягають ще в античний період. 

У цього культурного центру єдиного в нашій країні вийшло об’єднати в собі наявність чинного високотехнологічного підприємства, стародавніх винних підвалів, дегустаційного залу, експозицій сучасних скульптурно-архітектурних мистецтв, і унікального Музею. 

Крім дегустацій вина, ви можете побачити скульптуру виноградної лози. Також ви можете побувати близько Діоніського фонтану, в музеї-лабіринті, кінотеатрі, винних підвалах, в стародавньому підземному сховищі і у фірмовому магазині. 

Про козацький хутір Маринівка 

Його заснували в 1794-тому. Тут дуже шанується культура, яку залишили у спадок чорноморські козаки. 

Тут можна дізнатися, що таке справжні козацькі традиції, познайомитися з національною кухнею і побачити автентичну обстановку того часу. 

Про Лебедівку 

Її заснували в 1787-мому німецькі колоністи.Довгий період вона була чимось на зразок дачного селища і притулку, де осідали німецькі переселенці, болгари і гагаузи, які бігли від ярма турків. 

Тут можна насолодитися протяжними піщаними пляжами, які доречно доповнює сусідство дубових і хвойних масивів. 

Це місце подарує вам тихий відпочинок в оточенні незайманої цивілізацією природи. 

Також тут можна спробувати глинотерапію (є біла, червона і блакитна глини), а муловим шаром затоки можна полегшити перебіг шкірних, нервових і опорно-рухових захворювань. 

Про Будакську косу 

Це кращий обласний пляж. 

З одного берега він омивається чорноморськими хвилями, а з іншого – будакськими і дністровськими лиманськими водами . 

Тут є чимало готельних закладів, де можна зупинитися. 

Ну, а враження від приголомшливих морських пейзажів надовго залишаться у вашій пам’яті. 

Про Нерубайські катакомби

Створенню цього музейного комплексу сприяли одеські катакомби, де одеськими партизанами в період Великої Вітчизняної війни було організовано укриття. 

За одеськими катакомбами закріпився статус найбільшого і заплутаного штучного лабіринту світу. 

Виникнення їх сталося внаслідок процесу підземного видобутку такого матеріалу, як черепашник, який використовували для спорудження практично кожноі існуючої будівлі в Одесі. 

Кожне покинуте вироблення з’єднане за допомогою тунелів і ходів, які були прориті одеситами. 

Пізніше місця катакомб активно використовували контрабандисти, які доставляли з їх допомогою вантажі з прибережної зони за межі міста.

В період 1941-1942-х сімдесят партизан, яких залишили на території Нерубайських катакомб, займалися активною диверсійно-розвідувальною роботою, замурували румунські окупанти, внаслідок чого майже всі померли. 

У повоєнний час тут відбулося відкриття меморіального комплексу “Партизанської слави”. 

Про Савранський ліс

Територія Саврані є порівняно невеликим селищем. І відоме воно, завдяки своєму лісу, де розкішні краєвиди, які не притаманні Бесарабським степам. 

Дідовий яр в Савранському лісі є місцем розташування гайдамацького колодязя, який приблизно в 1768-мому побудували гайдамаки, які брали участь в селянському повстанні 1768-ого. 

Згодом колодязь став непридатним, але його відродили місцеві жителі в 2005-тому. 

Недалеко від колодязя росте велике дубове дерево, яке старше, аніж колодязь. 

Про устричну ферму 

Вона розташована на Тілігульському лимані, який носить статус найчистішого водоймища південноі частини країни. 

Всупереч думці, що устриці є екзотичним продуктом для нашої держави, в XVIII-XIX століттях чорноморську устрицю експортували в інші європейські держави. 

Тут вирощується найпоширеніший вид гігантських устриць, які спочатку мешкали у водах Тихого океану, проте були завезені на територію Європи і Північної Америки. 

Про сектантський підземний монастир

У селі Куйбишевському розташоване таємниче і недосліджене місце у вигляді унікального підземного монастиря, який збудували іннокентійці (релігійний рух). 

Місцем розташування цього незвичайного архітектурного пам’ятника є простір під землею поля, яке засіяно пшеницею. 

Печери сплітаються з коридорами і келіями. Туди потрапити можливо було за допомогою гранітних входів, які були частиною садової огорожі. 

А підземні лабіринти були територією цілого релігійного містечка, який складався з практично дев’яноста келій, складських і господарських приміщень, трьох церков. 

Про підземну Аккерманську церкву 

Коли було побудовано цю будівлю точно невідомо. 

Одні кажуть, що вона було зведено греками, і спочатку являло собою монастир, а в шістнадцятому столітті іі передали вірменам. 

За словами інших, церква побудована вірменами, якими перед цим був дан хабар Аккерманському османському керівництву. 

Церква з’явилася в період турецької влади, і це має відображення в архітектурі. Турки не були проти християнських храмів на своїх землях, однак вони не повинні були вищими, ніж найнижчі мечеті. 

Тому кожна бессарабська церква, побудована до вісімнадцятого століття, поглиблена в землю. 

Про сарматський склеп 

Його побудували в третьому столітті і розграбували ще в стародавній період, а знайшли його не так давно. 

Його матеріалом є камінь, він має прямокутну форму. 

Його складовими частинами є коридор і головна кімната, де виявили щось на зразок жертовного столу, який перенесли в Білгород-Дністровський краєзнавчий музей.

Фото: myod.info

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.