Середа, 29 Травня, 2024

Поїздка до Вилково: що обов’язково потрібно побачити

Не завжди потрібно їхати далеко за кордон, щоб знайти щось романтичне і привабливе у туристичному плані. Наприклад, Одеська область сповнена цікавими і незвичайними місцями, і досліджувати її можна нескінченно.

Одним з таких цікавих і незвичайних місць є місто Вилкове, розповідає odessa-future.com.ua. Існуючи вже багато століть і маючи статус міста з часів пізнього Середньовіччя (1762 рік!), воно накопичило на своїй території безліч цікавих об’єктів й історій, які можуть завоювати серце туриста (якому або якій навіть необов’язково бути з іншої країни або навіть області).

Отже, якщо у Вас є сильне бажання вибратися кудись і скинути окови рутини, але бюджету на Італію немає, то можна знайти відмінну альтернативу у своїй країні, прямо у рідній області. І зараз ми поговоримо про головні визначні пам’ятки міста Вилкове, які обов’язково потрібно побачити своїми очима за першу поїздку. Упустити ці об’єкти з уваги буде тим же самим, як якщо б Ви вирушили в Індію та проігнорували Тадж Махал, вирішили не витрачати час на Велику Китайську стіну у, власне, Китаї, а потім забули б поглянути на піраміди під час поїздки в Єгипет.

Нульовий кілометр Дунаю

На острівці Анкудінов стоїть монумент: «0 км». Відразу можна і не здогадатися, що це місце, де широкий Дунай впадає у води Чорного моря. І цей нульовий кілометр, наскільки відомо, є місцем дивовижної сили — навколо нього ходить безліч легенд.

Наприклад, якщо студент або студентка не матиме стовідсоткової впевненості у своїх силах та знаннях, то можна пролізти крізь цей нуль на щастя — і сесія пройде з меншою кількістю проблем і буде здана на відмінно. Якщо ж людина бажає підвищення по роботі, то та ж сама «магічна» дія призведе до того, що до зарплати працівника або працівниці додасться ще один нуль. А якщо ж пара закоханих або подружжя планують завести дитину, то аналогічна маніпуляція призведе до того, що скоро в їхньому союзі з’явиться поповнення.

Українська Венеція

По суті, це альтернативна назва міста. Так, тут дійсно можна покататися на човні у центрі міста, також як у серці Італії. Орієнтовно до середини ХХ століття тут здебільшого на човнах і пересувалися, і цей транспорт був звичніше автомобілів і мопедів.

Згодом багато каналів були або осушені і засипані, або ж обміліли за чистим велінням природи, але все ж у самому центрі міста все ще можна замовити собі прогулянку на гондолі по-українськи.

Дунайський біосферний заповідник

Ця природоохоронна організація веде рятувальну та дослідницьку роботу з середини минулого століття. У ній акумульовано величезну кількість найрізноманітніших видів тварин, птахів, комах і рослин, таким чином це цілий природний хаб рідкостей і незвичайних красот. Важливо відзначити, що це офіційно одне з найбагатших місць в Європі у питанні флори і фауни.

Природа цього заповідника рясніє рожевими (рідше кучерявим) пеліканами, милими колпицями, чарівними черепашками і іншими ненаглядними і благородними створіннями.

Велика кількість тварин, комах і риб, які мешкають на цій мальовничій території, занесені до Червоної книги. Працівники організації систематично проводять дослідження та створюють проекти, які допомогли б цим створінням відчувати себе максимально комфортно у своїх природних умовах.

Нарівні з усім цим, у заповіднику є цікава біологічна експозиція, тож походом у музей (з екскурсією або без) можна розширити свої знання про природу рідного краю.

Пам’ять старообрядців

Вилкове цікаве не тільки своїми красотами і мальовничістю місцевих видів на річки і острова, але також тут проживає автентичний народ липован-старообрядців.

Липовани — етнографічна група росіян, і переважно люди цієї культури проживають на території Румунії, Молдови, Болгарії і також в Україні. Це люди, які зберігали ідеї стародавнього світу і берегли старообрядську-християнську картину існування з усією її самобутністю на противагу новим ідеям російської православної церкви. Традиції липован досі мають реалізацію у наші часи!

Не дивно, що липовани локалізували саме на території Вилково — ця локація досить віддалена, а ці люди в свої часи, все-таки, намагалися вберегтися від церковних переслідувань.

У Вилково є два храми, які є оплотом релігії і традицій цього народу. У їхніх обрисах чітко видно вібрації давньоруської культури. Церква Миколи Чудотворця, наприклад, є пам’ятником архітектури місцевого значення. Будували цей храм у 1907-1913 роках, і місцевим липованам пощастило набагато більше, ніж їхнім сестрам і братам по вірі, які залишилися на рідних землях.

Дунайські старообрядці мали більше свободи, таким чином основною складністю для них була не проблема можливості розправи за релігійні переконання, а недостатня кількість фінансів. Влада бессарабской губернії тоді відмовила у будівництві храму, тому що не було можливим віддати гроші з державної скарбниці на всю це справу, але липовани, в принципі, вирішили і без дозволу будувати — і нічого, побудували:

Другий храм такого ж типу — церква Різдва Пресвятої Богородиці. Цьому храму не так пощастило: кілька разів він горів, та й були проблеми з дозволами влади, в якийсь момент свого життя храм і зовсім перетворився на рибний склад, але в 90-ті роки старообрядці зайнялися його відновленням і облагороджуванням, і там до сих пір ведуться служіння.

Незвичайні пам’ятники

Крім храмів вищезгаданої етнографічної групи є ще одна ідеальна деталь у місті — у Вилково розташований пам’ятник старообрядцям і їхній культурі. Чоловік, який тримає хрест, це не просто образ всіх старообрядців — це саме засновник міста, завдяки якому Вилкове сьогодні є собою і нічим іншим.

Також у місті є пам’ятник рибалці, що не дивно, враховуючи клімат і географічні особливості цієї території.

Пару слів наостанок

Отже, ми розглянули основні визначні пам’ятки цього міста. Проте, як і будь-які інші міста, воно зберігає ще багато всього цікавого — але його унікальні секрети повноцінно можна розкрити тільки під час живої поїздки.

Як би там не було, а Вилкове — це дуже різноманітне, автентичне і цікаве місто. Воно по праву може вважатися одним з найбільш незвичайних міст Одеської області.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.