Неділя, 26 Травня, 2024

Змінив життя багатьох одеситів: як в Одесі з’явився перший інтернет

Чи можете ви уявити свій день без інтернет-з’єднання, улюбленого гаджета або соціальних мереж? Найімовірніше – ні.

Сучасний світ повністю поринув у світ інтернету. Прокидаючись вранці, ми насамперед перевіряємо стрічку новин, протягом дня відвідуємо соціальні мережі, спілкуємося відеозв’язку з рідними та близькими, дивимося фільми, завантажуємо книги чи музику, і нарешті, вчимося й поглинаємо нові знання.

Людство настільки пристосувалося до інтернету, що вже не може уявити своє існування та подальший розвиток без нього. Адже колись люди обходилися без інтернет-технологій, почуваючись не менш щасливими.

Коли у наші житті прийшов інтернет і повністю їх змінив? Наскільки швидко стали користуватися інтернетом в Одесі? Більше на odessa-future.com.ua.

Перший інтернет у світі

Можна сказати, що вперше інтернет з’явився у 1950-х роках, лише тоді ще не знали, що це таке та як його назвати.

Це сталося у США для військової бази: Міністерство оборони готувалося чи побоювалося Третьої світової війни.

Потім настає 1969 рік: тоді двом вишам (Каліфорнійський університет та Стендфордський інститут) вдалося здійснити інтернет з’єднання між своїми комп’ютерами. Це був великий успіх, від якого відштовхувалися в подальших розробках.

У цьому ж році з’явився перший “прототип нашого сучасного інтернету” під назвою ARPANET. Завдяки Рею Томлінсону, в 1972 році з’явилася перша електронна пошта та використано символ “@” (у наші дні його називають “собачка” або “вухо”). Оскільки мережа розвивалася надто повільно, користувачів було мало. Проте приєднатися до компанії США вирішили Норвегія та Великобританія.

А ось 1984 рік став ще цікавішим, адже на ринок вийшов NSF зі своєю університетською мережею NSFNET. Він настільки швидко знайшов шанувальників, що конкуренція з ARPANET була вже неможливою. За кілька років їм довелося закритися.

1990 року зафіксували перше підключення до інтернету. З цього року і почався бурхливий розвиток інтернету, мережі та згодом нових технологій.

Поява в Україні та Одесі

До України, як і до багатьох інших країн, інтернет дійшов 1990 року. А трапилося це завдяки одному програмістові, на ім’я Юрій Янковський. Йому вдалося під’єднатися до Інтернету глобального масштабу. Надалі він став засновником великої компанії під назвою “Технософт”, якій вдалося отримати статус інтернет-провайдера.

Єдиним, але найголовнішим мінусом такого інтернету була дуже низька швидкість. Якщо порівняти її зі швидкістю в наші дні, то це аж у 2000 разів повільніше. Звичайно, про жодні завантаження фільмів і навіть музику не може бути й мови. Але користувачі мали можливість переглядати новини, дошку оголошень та користуватись електронною поштою (надсилаючи листи своїм друзям, була можливість спілкуватися один з одним).

Першим містом, у якого з’явився інтернет, став Харків. Потім, починаючи з 1991-1992 років, він став поширюватися на інші великі міста. Після цього в Одесі вже дуже скоро також був інтернет.

У 2000-х роках почали з’являтися перші сайти, а популярність інтернету зросла ще більше.

В Одесі почали відкриватися перші комп’ютерні клуби. Оскільки придбати додому комп’ютер і провести інтернет було недешевим задоволенням, особливо у важкі 1990-і роки, люди воліли відвідувати клуби. Це здебільшого стосується дітей, підлітків та юнаків, які прогулювали уроки та пари, зависаючи над комп’ютерними іграми за ті гроші, що виділили батьки на обід у їдальні. Зате скільки радості приносило це задоволення.

Для всієї України, зокрема Одеси, 2008 рік був суттєво значущим для “світу інтернету” та його покращення. Саме тоді виникло перше оптичне волокно. Це означає, що тепер швидкість була в рази (а то й більше) краща, а одесити могли користуватися інтернетом, телефоном та кабельним телебаченням одночасно.

Загалом, варто відзначити, що інтернет прийшов у наші життя відносно недавно. Іноді, наші бабусі та дідусі ніяк не можуть звикнути до думки, що ми “проводимо в інтернеті” занадто багато часу, втрачаючи справжнє задоволення від життєвих дрібниць та особистого спілкування. Можна довго дискутувати про те, наскільки позитивно чи негативно впливають інтернет-технології на людей, але є один явний та незаперечний факт: наші життя, з появою інтернету, вже ніколи не будуть колишніми.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.