Вівторок, 28 Травня, 2024

Російський театр: історія пожежі

Одеський російський драматичний театр є одним з улюблених театрів одеситів і гостей міста. Тут завжди можна побачити цікаві постановки, як класичного, так і сучасного репертуару. 

Сьогодні цей театральний заклад є цілком успішним, який зібрав під своїм дахом талановитих і різнопланових акторів. 

Але мало хто знає, що колись Одеса практично втратила цей храм театрального мистецтва. І навіть, коли сама споруда була відновлена, вона чималий період часу використовувалася не за призначенням. 

У нашому матеріалі на odessa-future, з посиланням на odessa-life.od.ua, ми розповімо про те, який непростий період пережив колись один з улюблених театрів всіх одеситів. 

Трагічна ніч 

Ніч 19-го вересня 1906-того ознаменувалася для Одеси загоряння Російського театру. Вогонь практично нічого не залишив від театральноі споруди. Під час пожежі не вдалося врятувати життя трьох одеситів, які брали участь в ліквідації загоряння та складалися в числі добровільних членів пожежних дружин. 

Відважні добровольці 

Займання сталося в три годині ночі. Що стало причиною трагедії, – невідомо, але за припущеннями, все сталося через нетверезого сторожа, яким була на підлогу кинута палаюча цигарка. 

Спорудження являло собою дерев’яну конструкцію, матеріалом якої була витримана суха сосна, тому перекриттями нічого не коштувало за секунду спалахнути, подібно сірнику. 

Щоб загасити полум’я біля театральноі споруди були зібрані міські пожежні частини з добровільними пожежними дружинами.З вогнем боролися більше, ніж п’ять годин, однак навіть коли полум’я, на перший погляд, вдалося перемогти, другий поверх будівлі почав в буквальному сенсі слова повторно тліти (це тліли перекриття). 

Пожежні кинулися туди, щоб почати розбір конструкцій і заливати їх водою, щоб вогонь повторно не розгорівся. Але в ту ж хвилину стався обвал перекриттів, під якими залишилися всі, хто кинувся усувати тління. 

Семи вогнеборцям, всупереч важким пораненнями, вдалося вижити, а трьом врятуватися не судилося. Кожен з них входив в число добровольців при Одеському пожежному товаристві, адже допомагати цій організації своєю участю, на думку багатьох одеситів, була справа честі. 

Вранці, о 6 годині, з-під руїн витягли приват-доцента, який працював в Новоросійському університеті Колішевського, майбутнього підприємця Раппопорта і доцента, місцем роботи якого був фізико-математичний факультет при Новоросійському університеті Вороніна. 

Вже не театр … 

Коли загоряння було повністю загашено, від театральноі споруди залишилися лише руїни. 

Але через час театральну будівлю знову було відбудовано, однак, спектаклі там вже не показували. 

У 1910-тому ця споруда була місцем проведення Художньо-промислової виставки, а в 1912-тому вона стала адресою розташування автомобільного салону, який, до слова, був практично першим в імперській державі. Той же рік ознаменувався переобладнанням споруди в щось на зразок скейт-рингу, де одесити випробували роликові ковзани, навчаючись на них кататися.

Фото: odessa-life.od.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.