Четвер, 30 Травня, 2024

Новий статус найстарішого одеського козацького кладовища – це місце стало історичним пам’ятником

Міністерство культури нашої держави ініціювало додавання в список Державного реєстру, який складають нерухомі пам’ятки спадщини культури, найстарішого одеського козацького кладовища, місцем розташування якого є Шкодова гора, пишет odessa-future.com.ua.

Детальніше про це в нашому сьогоднішньому матеріалі з посиланням на dumskaya.net

Загальнонаціональне надбання 

Даний цвинтар має назву “Сотніковськоі січі” і відтепер він став місцевим історичним пам’ятником. 

За словами керівника організації Південний міжрегіональний відділ при Українському інституті, який займається питаннями національної пам’яті, Сергія Гуцалюка, підписання відповідного документа здійснилося 26-того квітня. А вчора він був отриманий обласною державною адміністрацією. 

Єдиний цвинтар з високим статусом 

На даний момент дане кладовище є єдиним в регіоні, яке стало частиною реєстру і його охоронятиме держава. 

За словами Гуцалюка, пройшли десятки років з того часу, коли одеськими вченими було виявлено дане місце серед заростей в районі заводу з переробки нафти. І то, даний факт стався внаслідок того, що на території заводу трапилася надзвичайна події у вигляді аварії. Минув час, і колективом вчених, краєзнавців, козаків і патріотів місце було приведено в стан, в якому воно перебуває на даний момент.

І весь цей період часу всі усвідомлювали той факт, що без зарахування до історичних пам’ятників і без державних охоронних заходів дане унікальне місце, яке свідчить про життя нашого міста в доросійський час, про те, що відбувалося на території сучасної Одеси раніше , знаходиться в загрозливих умовах. 

Безумовно, ця подія є великим кроком до усвідомленням історичної пам’яті Одеського краю, і до усвідомлення одеського минулого. 

Справедливо зазначити, що найстаріше поховання, з тих, що збереглися на зазначеному кладовищі, датоване тисяча сімсот дев’яносто першим роком, тобто воно виникло на три роки раніше, ніж офіційна дата заснування нашого міста. 

На думку істориків, кладовище було створено в тисяча сімсот сімдесят п’ятому році, відразу після того, як була ліквідована Запорізька Січ. А назва даного місця походить від прізвища козацької родини, яка була також тут поховано. 

Одеса і Одеська область мають дуже багату і цікаву історію, яка рясніє цікавими подіями та унікальними місцями. Дуже радісно, ​​що даний факт стали відзначати на рівні держави і зараховувати старовинні місця нашого міста до державних історичних пам’ятників. Адже такі місця повинні зберігатися, щоб вони, в належному стані, передавалися підростаючому поколінню одеситів, яке, безсумнівно, має підростати на вихованні в них величезної любові до свого міста, знанні його історії і повазі до тих особистостей, які стояли біля його витоків. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.