Середа, 29 Травня, 2024

122-й День народження Одеського художнього музею: про нововведення в улюбленому музеї

6-го листопада, поточного, 2021-го року, Одеський національний художній музей святкував свій 122-й День народження. У нашому сьогоднішньому матеріалі на odessa-future, з посиланням на odessa-life.od.ua, ми розповімо вам про зміни, які відбулися в улюбленому одеському музеї. А їх, останнім часом, було цілком достатньо.

Продовження модернізаційного процесу

Модернізаційний процес (його запустив ще Олександр Ройтбурд, який помер у серпні 2021-го) у музейному закладі продовжується.

Цього року заклад став національним, і до того ж було оголошено про те, що музей стане власником нового приміщення, що дозволить йому розширити архівний та виставковий фонди.

Але головне – це те, що у музейній будівлі розпочнеться процес капітального ремонту.

Прес-служба закладу наголошує, що ця новина викликала особливу радість у всього колективу. Але найбільшою радістю є те, що протягом усіх цих 122-х років одесити не перестають підтримувати улюблений музей, і беруть велику участь у його покращенні та розвитку.

Щодо перейменування

В обласному культурному департаменті оголосили про те, що розпочалося громадське обговорення щодо того, щоб наділити одеський музейний заклад ім’ям Олександра Ройтбурда. Обговорення триватиме до 20-го грудня.

Також у департаменті зазначили, що за період трьох років, коли Ройтбурд очолював музей:

  1. відвідуваність музею була неймовірно збільшена;
  2. у колекції з’явилося близько тисячі нових експонатів;
  3. експозиція сучасних мистецтв розпочала своє оновлення.

Навчання екскурсоводів

Музейним екскурсоводам належить стати учнями висококласної арт-школи. Вони пройдуть курс Контемпорарі Арт в онлайн-школі Сквот.

Одинадцять занять дадуть музейним співробітникам можливість дізнатися про роботу системи мистецтва, аналіз навколишніх арт-об’єктів, організацію квартирних виставок, відповідно до всіх правил, затверджених серйозними інституціями.

Крім цього, в ході даного курсу екскурсоводи ближче познайомляться з образом сучасного художника, більше дізнаються про дослідження контексту, а також про численні деталі та критерії сучасного мистецтва.

Про експонати, які дозволяють долучитися до прекрасного кожному

Ще однією музейною новинкою є те, що там з’явилися копії знаменитих скульптур, до яких можна доторкнутися. Тому що головним чином ці скульптури створювалися для того, щоб до прекрасного також могли долучитися і незрячі люди.

Крім даних скульптур, у майбутньому планується розміщення тифлографічних зображень картин та інформаційних табличок, текст яких буде викладено шрифтом Брайля.

Нагадаємо, що раніше стало відомо про те, що в Одеському художньому музеї розпочнуть реалізацію унікального, корисного та важливого проєкту, який дозволить проводити екскурсійні заходи незвичним чином, – за допомогою жестикуляції. Це дасть можливість стати музейними відвідувачами тим людям, які мають порушення слуху. 

Фото: odessa-life.od.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.