Вівторок, 28 Травня, 2024

Криголам “Ноосфера” готовий до відплиття в Антарктиду

У середині минулого року, Національний антарктичний науковий центр України, підписав документи про придбання судна – криголама “Джеймс Кларк Росс”. Продала нам його Великобританія за 5 мільйонів доларів. І, хоч криголаму понад 30 років, його реальна вартість набагато вища. Більше подробиць на odessa-future.com.ua.

В Україні “Джеймсу Кларку” дали нове ім’я: “Ноосфера” на честь вчення академіка В.І Вернадського. Криголам і купували для рейсів на антарктичну станцію, названу іменем нашого видатного земляка.

Із середини листопада “Ноосфера” перебувала на обслуговуванні у судноремонтному заводі. 19 січня криголам повернувся до Одеси, повністю готовий до свого першого рейсу.

“Ноосфера” – багатофункціональне судно. Його завдання не лише доставляти вчених та провізію до Антарктиди, а й бути повноцінною дослідницькою базою. “Ноосфера” укомплектована великою кількістю спеціалізованого обладнання, що дозволяє проводити дослідження Світового океану, у тому числі і на глибині до 8 км. На судні є 8 лабораторій та морозильні камери з шоковим замороженням та можливістю підтримувати постійну температуру -80°C.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.