Субота, 25 Травня, 2024

І ти, винзавод, або історія чергового продажу

Ця історія почалася 18 серпня 2021 року, коли що був виставлений на аукціон майновий комплекс підприємства “Одесавинпром”, що знаходиться в курортній частині міста, на Французькому бульварі, 10, а його потужності на день проведення аукціону були орендовані приватною компанією. Далі на odessa-future.com.ua

Коротка історії об’єкта продажу

Його “батьками” стали професор медицини, бельгійський консул Віктором Енно і купець французького походження Франсуа Нуво, який володів винною крамницею на Дерибасівській. У 1857 році в старих катакомбах, що виходять до моря, вони, відкрили підвал для виробництва і зберігання вин. Два франкомовних одесити заклали виноробні традиції. Завдяки їхнім зусиллям з’явилися Центральний склад Питомого відомства, Перший експериментальний винзавод, Винно-шампанський завод дирекції садівництва і виноградарства Одеського губернаторства. В кінцевому підсумку з’явилося сьогоднішнє підприємство, виставлене на продаж.

Проєкт купівлі-продажу отримав настільки стрімкий розвиток, що вже без малого через місяць з дня старту комплекс пішов з молотка.

День торгів настав

Фонд державного майна у вівторок, 14 вересня, продав найбільший винзавод в Одесі “Одесавинпром”. Зараз територію цілісного майнового комплексу орендує однойменне приватне акціонерне товариство, яке займається випуском натуральних вин.

У торгах взяла участь дюжина учасників. Ще на етапі розкриття цінових пропозицій сума за об’єкт виросла більш ніж в 3,6 раза та в підсумку зі стартових 65 млн грн досягла майже 235 млн грн. Переможцем торгів і, отже, новим власником стало ТОВ “Каплор 7”. На другому місці за підсумками торгів виявилося ТОВ “Сіті борд сервіс”.

Майновий комплекс “Одесавинпром” складається з 97 об’єктів нерухомості, куди входить, перш за все, виробничий комплекс, розташований в Одесі на Французькому бульварі, 10, і виходить однією стіною на вулицю Семінарську.

Підприємство включає понад 200 одиниць рухомого майна – машини, обладнання інструменти, прилади, інвентар і транспортні засоби.

Звертають на себе земельні ділянки, на яких будівлі винного комплексу. Хоча вони становлять частину активів, вони, однак, можуть стати предметом першочергового права володіння новим господарем винзаводу.

Згідно з договором, щасливий власник винного виробництва буде зобов’язаний протягом трьох років буде зберегти профіль діяльності комплексу, тобто виробляти натуральні вина і забезпечувати соціальні гарантії працівникам заводу. Крім цього, він зобов’язаний буде укласти охоронний договір на пам’ятку архітектури місцевого значення – будинок Радгоспвинтраста, побудоване в 1895 році.

Хоча торги, що відбулися, накладають на нового власника комплексу будівель винзаводу певні зобов’язання, не виключена можливість того, що: 1) головний будинок підприємства на Французькому бульварі, 10 буде позбавлена ​​статусу пам’ятника з подальшим … не будемо, однак, будувати похмурих прогнозів; 2) основна мета, виробництво натуральних вин, буде змінена на банківські, страхові послуги. Адже це місто вже багато разів проходив, взяти, хоча бути сумну історію будинку друкарні Е. Фесенко, який має статус пам’ятки архітектури, але, попри це, знищений за підтримки судових органів на догоду забудовнику.

Безумовно, не від хорошого життя в Одесі продали черговий об’єкт нерухомості – бюджет поповниться грошима. Але виникає питання: на які та на чиї потреби підуть вторговані кошти?

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.