Четвер, 30 Травня, 2024

Хто буде реставрувати будівлю одеської мерії?

Довгий процес вибору кандидата для реставрації будівлі мерії нарешті закінчився, і вже є результати аукціону. Про те, як все відбувалося, які можуть бути проблеми, які плани на реставрацію і наскільки важливим є об’єкт, який будуть оновлювати, розповідаємо далі, пише odessa-future.com.ua

Аукціон з вибору підрядника: процес і результат

Весь процес аукціону виявився досить проблемним і до всього ще й довгим: він тягнувся з 2019 року, але постійно скасовувався з різних причин; спочатку він закрився через те, що замовникам, за офіційними даними, стала непотрібна закупівля робіт, тому що була знайдена компанія, яка була готова взятися за проект за досить низьку ціну — 49 млн. 999 тис. гривень.

Очевидно, що щось не зрослося, аукціон був відкритий знову, але в черговий раз зірвався — вже у квітні 2021 року. Процес по вибору підрядника був скасований через невдоволення одного з учасників (представники компанії «Чхоллима»), адже, на думку компанії, деякі умови участі в аукціоні були дискримінаційними та взагалі не мали ніяких підстав. Наприклад, дивною і дискримінаційною умовою для потенційного учасника здалося те, що всі компанії повинні були передати на вивчення документацію про обсяг річного доходу за останні три роки в розмірі не менше 90% від суми контракту. Також неадекватним було розцінене правило про надання аналогічного договору на суму не менше 30% вартості тендерної пропозиції.

Однак, важливо зазначити, що потенційного учасника хвилювало не тільки те, що прописані умови були мало обґрунтовані або не мали логіки взагалі. Справа у тому, що прийняття таких правил «гри» дуже помітно звужувало коло тих, хто взагалі міг претендувати на перемогу, а іншим компаніям буквально таким чином не давали шансу.

Загалом, справа зірвалась у черговий раз, і була n-нна спроба все-таки вибрати підрядника. Про результати чергового заходу щодо вибору стало відомо 18 червня 2021 року: переможницею стала компанія «Укрспецпроект», яка візьметься за запланований проект за трохи менше, ніж 94 мільйони гривень.

Пункти реставрації

У план входить заміна або ж ремонт внутрішніх комунікацій та інженерних мереж, оновлення ліпних прикрас, лагодження на місцях з тріщинами, вирівнювання стін тощо (тобто, комплексний візуальний ремонт, в тому числі всередині будівлі), озеленення та облагородження прилеглої території, а також реконструкція ліхтаря і відновлення фонтану, який був зруйнований у минулому столітті. Важливо, що планується також додавання елементів, які необхідні людям, які відносяться до маломобільних групі.

Старий конфлікт і потенційні проблеми

Компанія, яка перемогла, чи не одноразово бралася за значні проекти, але не всі вони закінчувалися успішною реалізацією. Останньою гучною справою, з якою пов’язана ця компанія, є невдала реставрація будинку Лібмана. Дійшло, взагалі-то, до того, що компанія потрапила під кримінальне розслідування внаслідок звинувачення замовником директора фірми (на той момент на посаді була Олена Сердюк) у фінансових махінаціях, через які бюджет постраждав орієнтовно на 5 млн гривень.

(На фото: дім Лібмана)

Природно, працівники компанії обурилися такому станові справ і висловилися про те, що договір був розірваний незаконно, а роботи проводилися сумлінно. Також у свою чергу сторона компанії оповістила громадськість про те, що замовники просто не надали виправлений план реставрації покрівлі, а без нього виконувати роботи було просто неможливо.

Про важливість об’єкта

Сьогоднішня будівля одеської мерії — це яскравий пам’ятник архітектури неокласицизму, до кінця побудований ще у 1837 році за проектом знаменитих зодчих: Франса Боффо і Грегоріо Торрічеллі. Ця будівля неіронічно є однією з головних визначних пам’яток Перлини Чорного моря і знаходиться у самому серці історичного центру, таким чином його облагороджування є обов’язковим.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.