Середа, 29 Травня, 2024

Особняк Клименко на території Італійського бульвару незаконно перебудовують

Приватним підприємством “Лаіка Секюріті”, яке є власником культурної пам’ятки, місцем розташування якої є Італійський бульвар, проводиться його незаконна розбудова. Маючи лише дозвільну документацію на проведення капітального ремонту будівлі та реконструкцію даху, а також надбудову мансарди, бізнесменами було розпочато прибудову додаткових приміщень – ними вже залито фундамент, проведено встановлення монолітних бетонних колон та перекриттів.

Докладніше про це у нашому сьогоднішньому матеріалі на odessa-future, з посиланням на 8News та dumskaya.net.

Декілька санкцій

Це стало відомо від Олександра Авдєєва, який очолює міське управління з архітектурно-будівельного контролю.

Об’єкт кілька разів відвідувала комісія із одеського Державного архітектурно-будівельного контролю. Ще навесні чиновниками було застосовано штрафні санкції до власників споруди у розмірі дев’яносто восьми з половиною тисяч гривень за встановлення високого паркану (накладення цього штрафу підприємство заперечує у судовому порядку). Вкотре комісією було здійснено візит наприкінці осені поточного року. Тоді й виявили самовільне будівництво. За це щодо власників може бути застосовано ще одну санкцію у розмірі вісімсот вісімдесяти тисяч гривень.

Процедура обстеження

За словами Авдєєва, 19-го листопада представниками архітектурного департаменту, департаменту із земельних ресурсів, департаменту, який займається благоустроєм та райадміністрації Приморського району було завершено процедуру комісійного обстеження. Було встановлено, що процес робіт не було зупинено і сьогодні триває вже на другому поверсі.

На підставі результатів перевірки представники Державного архітектурно-будівельного контролю звернулися до прокуратури Одеської області та Приморського округу.

Будівництво двоповерхового особняка на території Італійського бульвару було завершено в 1892-му, відповідно до проектної документації, розробленої архітектором Юрієм Дмитренком.

Довгий час він перебував у власності сім’ї Клименка. Так, в 1897-му він був місцем проживання В. Клименка, який очолював Павлівську будівлю з дешевими квартирами, протягом 1910-1922-х – видатного хіміка, який очолював фізико-математичний факультет при Одеському університеті, Юхима Клименка.

Коли Велика Вітчизняна війна добігла кінця, споруда стала місцем розташування Приморського районного військкомату, а протягом 1959-1967-х вона була місцем проживання Амазаспа Бабаджаняна, який командував Одеським військовим округом, а в майбутньому став головним маршалом бронетанкового війська.

Пізніше ця будівля була місцем розташування дипломатичних установ – генеральних представництв таких держав, як Республіка Куба та Російська Федерація.

В 2005-му архітектурна пам’ятка була здана в оренду.Орендарем стала приватна компанія, якою вона була згодом приватизована.

Фото: 8News, dumskaya.net

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.