Четвер, 30 Травня, 2024

Одеса втрачає свою архітектурну перлину: будинок Лібмана

Історичний вигляд нашого міста продовжує зникати. Одна з найвідоміших пам’яток архітектури, будинок Лібмана, вже кілька років перебуває в аварійному стані. Далі на odessa-future.com.ua.

Архітектурна перлина

Унікальний прибутковий будинок Лібмана – пам’ятка архітектури на вулиці Преображенській, 23, зараз нагадує кадри з воєнних фільмів. Одеський сатирик Жванецький колись казав, що ремонт не можна закінчити, можна тільки призупинити. Так і у міськраді, другий рік збираються залишити будинок без покрівлі на зиму. Колись він символізував розквіт технічного прогресу, фінансову спроможність містян і взагалі радував око кожного одесита. В кафе-кондитерську Лібмана неодноразово заглядали представники одеської еліти та приїжджої богеми: Валентин Катаєв, Едуард Багрицький, Іван Бунін, Олександр Купрін, Сандро Фазіні і багато інших. Проте сьогодні  бачимо оточений високим парканом – будинок-руїну. 

Люди, які живуть у цій будівлі розповідають, взимку тут неможливо знаходитися через холод. Відзначимо, реставрацію будинку Лібмана розпочали ще влітку 2019-го, збиралися завершити її до кінця 2020-го року. З бюджету міста на роботи виділили 16,2 млн. грн., тендер тоді виграв «Укрспецпроект».

Як все почалось?

Спочатку мерія обрала підрядника, який робив дім Русова, але потім щось пішло не так. Будівля взимку опинилась без покрівлі, памятка почала руйнуватися. Після скандалу мерія у грудні 2020-го звинуватила у всьому підрядника, адже той повинен був перед зимовим сезоном законсервувати об’єкт. Після цього розірвати договір з компанією «Укрспецпроект», оголосивши тендер на нового підрядника. Реставратори тоді виправдовувались, що усі роботи загальмувалися через деформації фундаменту. Головне вартість ремонту – суттєво збільшилася, а одесити залишаються жити взимку  в руїнах.

Нагадаємо, спочатку на ремонтно-реставраційні роботи в мерії збиралися витратити 17,5 мільйона гривень. «Укрспецпроект» запропонував найнижчу вартість – 14,9 мільйонів гривень. Проте, згідно з протоколом засідання тендерного комітету Управління капітального будівництва (УКБ), закінчувати реконструкцію будинку Лібмана буде інший підрядник – фірма «Таурус», яка запропонувала за свої послуги 15 млн. гривень. 

Під час апаратної наради 30-го серпня цього року, мер Геннадій Труханов розповів, капітальний ремонт будинку Лібмана повинен бути завершений до кінця 2021 року. Та досі нічого не змінилось, місцеві кажуть, що живуть наче на вулиці, ось-ось будинок повністю обвалиться. Нагадаємо, що 10 липня, в одній з квартир будинку Лібмана обвалилася стеля. Внаслідок інциденту, зруйнувалася частина міжповерхових перекриттів, які відокремлювали горище та квартиру на верхньому поверсі будинку. Втім, обійшлося без постраждалих. Люди побоюються, що наступного разу – це може призвести до найстрашніших наслідків.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.