Неділя, 26 Травня, 2024

Феномен одеських катакомб

Явище одеських катакомб є феноменом, який оповитий загадками і легендами. Вони є підземними ходами з різним походженням і призначенням. 

Переважна катакомбна частина складається зі старовинних шахт-каменоломень, де добувалися камені, щоб будувати місто, пише odessa-future.com.ua.

Також в катакомбах знаходяться об’єкти у вигляді дренажних тунелів, “мін” -старовинних льохів різних призначень, військових бункерів, всіляких таємничих підземних ходів і справжніх природних печер. 

Переплетення підземних шляхів є іноді таким заплутаним, що самі одесити не завжди можуть в них розібратися. Однак одеське підземелля є хранителем цікавих слідів минулих епох долі Південної Пальміри. І саме перебування в цьому місці дарує незабутнє враження. 

Саме про цей одеський феномен піде мова в нашому матеріалі з посиланням на katakomby.pro

Причина заплутаності 

Коли почався процес будівництва Одеси, а це більше двісті років тому, – в цей же час проходив процес зростання каменоломенного лабіринту. Даний камінь є понтічним вапняком-черепашником і саме він тоді був єдиний і найкращий будівельний матеріал для нашої Одеси. Треба зізнатися, що і сьогодні він зберіг свою цінність. 

Процес каменевидобування проходив майже безконтрольно, що і стало причиною виникнення неймовірної заплутаності в підземеллі. Так що загубитися в цьому місці не представляє ніякої складності і праці. 

Непідтверджений кілометраж 

Одеські катакомби мають загальну протяжність, яка складається з двох з половиною тисяч кілометрів.

Такий кілометраж близький до реальності, але картографічними матеріалами він не підтверджений. Дослідницький процес щодо складання катакомбної карти триває і до сьогоднішнього дня. 

Привіти з минулого 

Стіни підземелля рясніють малюнками і написами, які залишили тут попередні мешканці Південної Пальміри. Зображення кораблів, паровозів, дирижаблів, храмів, людей, що жили раніше і побуту, – все це зберегли найрізноманітніші катакомбні місця до наших днів. 

Певна специфіка виділяє зображення, які залишилися тут з часів Великої Вітчизняної Війни. 

Унікальні печерні утворення 

Печери є унікальними утвореннями незайманої природи. А найдавнішими міськими підземеллями є ті, які представлені одеськими печерами, що існують приблизно чотири мільйони років. 

Вони є карстовими печерами, які виникли внаслідок того, що понтичний вапняк розчинили підземні води. У нашому місті природні печерні утворення існують в кількості приблизно сімдесяти штук. 

Вид на печери відкривають каменоломні. 

Незабутні емоції 

Опинившись в підземному лабіринті , люди відразу занурюються в атмосферу незвичайних природних умов, в царство повної темряви і непроглядноі тиші. Незвіданість, що відкривається і зіткнення зі слідами минулого стають причиною виникнення у кожного незабутніх вражень. 

Фото: katakomby.pro

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.