Неділя, 26 Травня, 2024

На краудфандинговій платформі збирають гроші на ремонт обсерваторії університету ім. Мечникова

В Одесі, за адресою вул. Маразлієвська, 1в, знаходиться найстаріша астрономічна обсерваторія нашої країни. Більше подробиць тут: odessa-future.com.ua.

Як портовому місту, Одесі завжди були потрібні власні навігаційні інструменти, тому у 1871 році в урочищі Ланжерон було виділено територію під будівництво обсерваторії.

Працюючи в обсерваторії вчені, займалися науковою діяльністю, спостерігали за небесними тілами та часом сходу та заходу сонця. Також до їхнього завдання входило калібрування роботи суднових хронометрів, секстантів та компасів.

Починаючи з другої половини 20 століття, в обсерваторії зайнялися самостійним виготовленням телескопів. Під керівництвом видатного українського астронома, Цесевича Володимира Платоновича, зібралася найталановитіша команда фахівців. Ними створювалися телескопи із діаметром дзеркал від 400 до 1000 мм. Один із пристроїв, створених у ті роки, досі справно працює у Словацькій обсерваторії.

Одеська обсерваторія небезпідставно пишається найстарішим телескопом, розташованим на території її даху. У 1886 року його подарував обсерваторії співробітник медфакультету Новоросійського університету (зараз ОНУ ім.Мечникова) – меценат Іванов.

Механічний телескоп-рефрактор зветься “Екваторіал Кука”, його творці – англійська компанія “Томас Кук та сини”. За роки експлуатації телескоп неодноразово реставрували. Останні ремонтні роботи проводились у 2019 році. На сьогодні лише через цей телескоп, зі всієї обсерваторії, можна дивитися. У сучасних моделях немає візуального каналу.

Наразі на краудфандинговій платформі “Моє місто” оголошено збір на реставрацію даху обсерваторії. Вона має складну форму купола і зараз потребує капітального ремонту, оскільки протікає та поступово руйнується. Сума для збору 86995 грн. Якщо її не зібрати, місто може втратити легендарний телескоп. Допомогою стане внесок на будь-яку суму. Тим же, хто перекаже на рахунок 100 грн і більше – гарантований приємний бонус у вигляді безкоштовної екскурсії по обсерваторії.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.