Середа, 29 Травня, 2024

Цікаві факти про район Таїрова

Територія цього району є другою за кількістю населення в нашому місті. Вона входить до Київського району міста. Даний район, переважно, складається з багатоповерхових будинків. Кількість жителів приблизно сто шістдесят тисяч. Тут можна побувати в найбільшому дворі в нашому місті і на найбільш популярній вулиці, пише odessa-future.com.ua.

У нашому матеріалі, з посиланням на myod.info, ми розповімо вам найцікавіші факти про цей район, які складають його коротку характеристику та історичну довідку . 

Про підземні паркінги

Цей мікрорайон обзавівся першими в місті підземними паркінгами ще в Радянський період. Коли проходив процес їх будівництва, то не врегулювали питання вентиляції. Це стало причиною потрапляння вихлопних газів у вікна квартир, які розташовані на нижніх поверхах будинків. А радянськими громадянами, у яких не було машин, використовувалися підземні гаражі для господарських потреб. 

Про назву району 

Назву присвячено селекціонерові Василю Таїрову. Це є правильною назвою мікрорайону. Тому що замість правильного “ТаїровА”, нерідко зустрічається неправильне “ТаїровО”. Подібним чином називається селище міського типу, місцем розташування якого є Овідіопольський район нашої області. 

Про найбільший двір

Площа даного двору досягає шістнадцяти гектарів. Його місцем розташування є територія між двома дев’ятиповерховими будинками, які в довжину досягають триста метрів. 

Двір оснащений футбольним полем, дитячим садком і двома школами. Це місце є популярним для прогулянок місцевих жителів.

Про найдовший будинок 

Це ми про знамениту “Клюшку”. Його місцем розташування є кут таких вулиць, як 25-та Чапаєвська дивізія (Інглезі) і Корольова. Він є найдовшим будинком міста. 

Його побудували на початку 1970-тих. Одесити прозвали його “Клюшкою”. Будинкове спорудження досягає чотирьохсот вісімдесяти метрів в довжину. Кількість жителів – три тисячі. 

Цікавим фактом є те, що громадський міський транспорт має дві зупинки поруч з цим будинком. 

Про найпопулярнішу вулицю

Це, звичайно, та, назва якої присвячено академіку Сергію Павловичу Корольову. 

Вона є володаркою першого місця в одеських системах пошуку. 

Вона володіє найдовшим будинком. 

Її початком є ​​вулиця 25-та Чапаєвська, а кінець – Архітекторська. 

Тут ви зустрінете двадцяту поліклініку, Київську районну адміністрацію, відділення обласного управління Державноі автомобільної інспекції, будівля Станкобудівної технікуму, будівлю, де розташовано Патрульно-поліцейське управління 

Про найзручніший район 

Даний мікрорайон має неофіційними статусом найзручнішого для проживання в нашому місті. Спальний район оснащений великою кількістю шкільних і дошкільних дитячих установ. Тут багато приватних пекарень, перукарень і пралень. Продуктовими товари, а також всім іншим необхідним для життєдіяльності мешканців торгують продуктові та господарські супермаркети і торгові центри. Крім цього, район оснащений трьома ринками, а також зручною транспортною розв’язкою. У центральній частині міста можна опинитися приблизно за хвилин сорок.А піша відстань до моря становить приблизно тридцять хвилин. 

Про районну історію

Цей житловий масив є молодим одеським спальним районом. У 1950-тих міськвиконкомом почалося виділення землі одеському населенню для індивідуального будівництва. Район почав розростатися приватним сектором, виноградниками та городами. 

Основну районну частина будували протягом 1960-1980-тих. А приватному сектору вистояти не вдалося, – його знесли. Зберегли лише будинкові споруди в Моряцькому селищі. 

Почалося будівництво дев’ятиповерхівок і панельних “хрущовок”. З будинків виходили прямі ряди, а територія була розділена на двори. Селище будувалося в досить швидкому темпі. 

На початку 1980-тих район обзавівся своїми сучасними кордонами. 

Повністю районна територія була сформована не так вже давно. У 2004-2008-мих відбувалася здача в експлуатацію великих комплексів, місцем розташування яких є вулиці Архітекторська і Вільямса. 

Про п’ять мікрорайонів

Даний район складається з п’яти одеських мікрорайонів – Таїровського, Південного, Шкільного, Вузівського і Дерибасівки. 

У першому живуть приблизно сто шістдесят чоловік. Другий складається з шістнадцяти поверхових будинків, які, в основному, є цегляними. Першу його чергу закінчили в 1985-тому. У 1987-мому тут було здійснено будівництво дев’ятиповерхового будинку від “Кислородмашу”.

Вузівському мікрорайону в той період судилося представляти собою експериментальну споруду. Відповідно до плану передбачалося будівництво будинків з площею тридцять гектарів, магазинів, універсамів, шкіл і дитячих садків, бойлерних, комбінату з побутового обслуговування, і майданчики для відпочинку (п’ятнадцять штук), а також дитячі майданчики (двадцять штук). 

Про житло для партійного керівництва 

Під час будівництва дев’ятиповерхових і десятиповерхових будинків, відповідно до наказу, який був виданий першим секретарем міськкому Комуністичної партії, ці будинки повинні призначатися для поселення кращих працівників при судноремонтному заводі і портові. Однак з цьому наказу не судилося здійснитися. Квартирні ордери були отримані не кращими працівниками, а партійною номенклатурою і родичами керівництва Одеського порту. 

Про найбільш “винний” район

Цей район є найбільш “винним” районом нашого міста. Його назву присвячено Василю Таїрову, який був відомим селекціонером, завдяки якому була заснована школа з виноробства та виноградарства. 

У 1905-тому він реалізував відкриття науково-дослідного закладу з виноградарства, який не мав аналогів у всій імперській державі. 

Крім цього, районна територія була місцем розташування виноградників і колгоспних городів. 

Фотографії: myod.info

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.