Середа, 19 Червня, 2024

Одесько-музейні плани ЮНЕСКО

За останні кілька років про Одеський художній музей ми чули дуже багато. Практично напередодні російсько-української війни цей заклад відвідав Президент України Володимир Зеленський. Він ознайомився із музейною експозицією. Окрім цього, глава держави поділився своїми планами щодо реконструкції музею та майбутніх змін. Проте війна внесла свої корективи, тож усі задуми довелося відкласти, пише odessa-future.com.ua.

Але у зв’язку з військовими діями та постійною загрозою руйнування міста, одеською архітектурою зацікавилося ЮНЕСКО. Ця організація стала ініціатором внесення найбільш значних та найцінніших об’єктів нашого міста до списку Світової спадщини.

Нещодавно стало відомо, що відносно кількох одеських музейних закладів ЮНЕСКО також має цікаві пропозиції.

Докладніше про це в нашому матеріалі, з посиланням на dumskaya.net .

Про музеї

Нещодавно в культурному агентстві ООН – ЮНЕСКО заявили про бажання включити наше місто до списку Світової спадщини.

Остаточно така заява була зроблена 30-го серпня після того, як Одре Азуле, генеральний директор ЮНЕСКО зустрівся з Олександром Ткаченком, міністром культури України.

Зустріч проходила в паризькій штаб-квартирі організації.

Крім цього, ЮНЕСКО повідомило, що готове виділити кошти на проведення реставраційних робіт. Йдеться про Палац Потоцьких, який був збудований ще а 1828-мк. Згодом Григорій Маразлі викупив цю будівлю та передав місту для розміщення там Одеського художнього музею.Коли 23-го липня 2022-го росіяни в черговий раз обстрілювали Одесу, одна з ракет пошкодила будівлю музею.

Також у ході згаданої зустрічі було сказано, що ЮНЕСКО хоче профінансувати Одеський музей сучасного мистецтва.

Необхідність найму додаткового персоналу

Організація планує найняти додатковий персонал, який зможе забезпечити збереження музейних колекцій. Окрім цього, новий персонал займеться оцифруванням колекцій витворів мистецтва.

Справедливо нагадати, що розмови про необхідність включення Одеси до списку Світової спільноти велися ще з 1990-х. Однак донедавна вони були безрезультатними. І лише війна змогла прискорити цю процедуру. Ворожі дії росіян довели усьому світу про те, що найцінніші архітектурні об’єкти можуть зникнути в одну мить. А Одеса воістину є містом із неймовірною культурною спадщиною. Тому питання необхідності збереження нашої архітектурно-скульптурної спадщини стоїть дуже гостро. Адже Одесу споконвіку вважали багатонаціональним містом. А це означає, що її історія створювалася представниками різних національностей, конфесій і поглядів. Але всі вони були об’єднані величезною любов’ю до нашого дивовижного міста. Кожен з них прагнув того, щоб Одеса стала розвиненим і гарним містом. Це досягалося шляхом неймовірної праці й самовідданості всіх творців нашої Перлини біля моря. Тому не можна допустити, щоб усе створене цими людьми зникло. До того ж, воно може не просто зникнути, його може зруйнувати ворожа російська рука. І це є особливо образливим.

Фото: folga.com, president.gov.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.