Середа, 29 Травня, 2024

Акерманські артефакти передані в музей, а влітку буде продовження розкопок

У 2020-тому році, коли проводилася Білгород-Дністровська експедиція археологів, вдалося знайти унікальні артефакти, які передали місцевому музею краєзнавства. Детальніше про це в нашому матеріалі на odessa-future з посиланням на dumskaya.net

З перших вуст 

Ця новина стала відома завдяки співорганізатору і експедиційному науковому консультанту, доктору історичних наук, завідувачу кафедри української історії в Південноукраїнському педагогічному університеті, депутату Обласної ради, Андрію Красножону. 

Він розповідає, що йдеться про сотні предметів, які після того, як були проведені роботи по розкопках, піддалися довгому процесу обробки, а по відношенню до багатьох з них довелося проводити реставрацію. 

Знайдені об’єкти 

За словами Красножона, під час розкопок була знайдена вулиця римлян (існувала до третього століття нашої ери) . Вона була виявлена ​​у найвіддаленішій і забутій, відповідно до усталених топографічними міркувань з приводу старовинного міста Тіри, місцевості на південному заході, де розташовується старовинна цитадель. Недалеко знаходиться середньовічний Аккерманський форт. У верхній частині всю цю місцевість перекривали руїни споруди турків, в’язниць, ям для відходів і льохів вісімнадцятого століття. 

Далі буде 

Вчений повідомляє, що в поточному році вищезгадана археологічна експедиція буде продовжена.

Як він зазначає, на підставі отриманих серйозних відомостей, можна припускати, що ця частина цитаделі п’ятнадцятого століття укріплена стінами, побудованими робочими лініями оборонних укріплень древньої історичної Тіри. Але припущення, як всі знають, необхідно перевірити. Тому, в поточному році, буде продовження дослідження. 

Експедицію організували спільними зусиллями археологічний інститут при українській Національній академії наук і партія “Європейської солідарності”. 

Одеська область, як і сама Одеса має ще безліч незвіданих таємниць і секретів, які несуть в собі величезні знання про той стародавній час і історію нашого краю. Причому дуже приємно те, що ця інформація може розповісти про те, що відбувалося до створення міста, і до розвитку області в сучасному її вигляді і розумінні, які народності тут жили, чим вони промишляли, як розвивалися, чому і в який період часу припинили своє існування і хто ж у підсумку стояв біля витоків виникнення сучасної Південної Пальміри і області. 

Тому реалізація таких проектів є дійсно дуже важливою і потрібною. Тому що кожен поважаючий себе народ повинен знати своє минуле і свою історію, щоб знати з чого починався розвиток рідного міста, його околиць та що цьому передувало. І тоді ніхто інший ніколи не зможе нав’язати свою думку або бачення щодо даного питання, тому що кожен знаючий буде володіти найціннішим, – істиною. 

Фото: dumskaya.net

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.